Новини
Київщина
Довкілля
Повітря

«Хочемо дихати, а не задихатися»: кияни страйкують проти брудного повітря

24.10.2019 Бобрик Юлія 0

Мешканці Києва, обурені заявою влади про те, що атмосферне повітря в столиці в нормі, вийшли на акцію протесту.

Фото: Facebook Ілля Станіславський

Кияни вийшли на проспект Бажана, де розвісили банери «Хочемо дихати, а не задихатися». Про це учасники акції повідомили у соціальних мережах.

Фото: Facebook Ілля Станіславський

Нагадаємо, на початку тижня українське суспільство збентежила інформація, щодо забруднення атмосферного повітря над країною. Проте в ЦГО заявили, що чутки про смог над Україною є безпідставними, а КМДА запевнили, що повітря у Києві моніторить пересувна лабораторія. Натомість однією з причин, чому на онлайн-мапах фіксується перевищення рівнів забруднення атмосферного повітря не зафіксовано, називають туман.

Фото: Facebook Ілля Станіславський

Жителі Осокорків, Позняків і Березняків вважають, що смог у Києві виник через ТЕЦ і заводу Енергія, де до сих пір не встановили спеціальні фільтри для очищення. Як повідомила у соціальних мережах активістка Тамара Харченко, дані, що опублікували офіційні джерела неправильно інтерпретовані і є нічим іншим як замилюванням очей.

Фото: Facebook Ілля Станіславський

«В цій публікації на сайті Міненергодовкілля (мова йде про публікацію «Стан забруднення повітря в Україні у межах звичних параметрів: оновлена інформація» – ред.) жахливо все – від безграмотного заголовка та помилок в представленні даних, до дезінформації суспільства та замилювання очей, тих самих якими і без моніторингу видно смог. Достатньо визернути у вікно,Це ганьба для всієї країни. Неправльно інтерпретовані дані, отримані в ПАПЕРОВІ(!) журнали вручну з обладанння 80-х років і переведені в Word з затримкою у добу, якими уряд намагається спростувати супутникові дані від космічної програми ЄС "Copernicus" (дані СО та PM - BreezoMeter) та мережі з сотень сучасних датчиків громадського моніторингу (PM - Saveecobot) які надходять у режимі реального часу. Як це назвати? Це гірше ніж некомпетентність».