Новини

Харчуйтеся правильно: корисні продукти листопада


Листопад – складний місяць як емоційно, так і фізично. Спад енергії,  пік осінньої депресії, слабкий імунітет і непереборне бажання поласувати чимось шкідливим, щоб хоч якось підняти собі настрій. Дієтолог Тетяна Годард в своєму блозі наголошує, що на листопад, за статистикою, припадає найбільший набір ваги, але й на дієту в цьому місяці не варто сідати, якщо не хочете ходити постійно з застудою. Тож вона радить переглянути свій раціон та додати до нього максимально багато корисних та сезонних продуктів.

Клітковина

У листопаді особливу увагу варто приділити складним вуглеводам і корисним жирам. Вуглеводи – головне джерело енергії, і їх дефіцит призводить до порушення обміну речовин. “Складні” вуглеводи засвоюються повільніше і не підвищують рівень цукру в крові. Додайте до свого раціону наступні продукти: цільні злаки (вівсянку, гречку, кіноа, чорний рис), а також свіжі овочі, фрукти і зелень. Більшість продуктів, багатих на клітковину, містять триптофан – амінокислоту, необхідну для вироблення “гормону щастя” серотоніну. Найбагатшими на триптофан рослинними продуктами є: салатне листя, зелень, різні види капусти, гарбуз, цитрусові, гречка, вівсянка.

Сезонні продукти

Основу раціону в листопаді повинні складати сезонні овочі та фрукти, які виросли в Україні. По-перше, це досить дешево, а по-друге, ці продукти матимуть максимальну кількість корисних речовин. У листопаді обов’язково ласуйте гарбузом, морквою, дайконом (солодка редька).Найбільше сезонних овочів і фруктів – на місцевих ринках. Не полінуйтесь сходити туди за запасами найсвіжіших продуктів.

Корисні жири

Правильні жири, які входять до складу авокадо, рослинних олій, горіхів і жирної риби не тільки дозволяють зігрітися в холодну погоду, але й схуднути. До того ж, правильні жири при малій кількості забезпечують насичення, що рятує від переїдання. Наприклад, з’ївши овочевий салат з йогуртом, ви швидко зголоднієте, а якщо замість йогурту заправите блюдо оливковою олією або будь-якою іншою рослинною олією, запасу енергії вистачить надовго.

Природні антибіотики

У листопаді ще є обліпиха – чудова ягода, в якій містяться практично всі існуючі в природі вітаміни, мікро і макроелементи. Це природний антибіотик, що має протизапальні і антибактерицидні властивості. Найвідоміші природні антибіотики – цибуля і часник. Вони не тільки швидко вбивають віруси, а й знижують рівень холестерину в крові, нормалізують цукор в організмі. Мають протизапальний ефект, допомагають підвищити імунітет також прянощі: куркума, кориця, орегано, зелень петрушки і кропу, корінь селери. До того ж вони прекрасно тонізують, підвищують рівень енергії і надають стравам особливого смаку.

Харчуйтеся правильно і будьте здорові!

Підготувала Ольга Аверіна