Глобальне потепління спровокує викид 230 млрд тонн CO2
Згідно з останніми прогнозами міжнародної групи дослідників, глобальне потепління на 2°C вище до індустріальних значень призведе до вивільнення близько 230 мільярдів тонн вуглецю з ґрунту, що тільки посилить кліматичний колапс на Землі.
Про це повідомили у виданні Science Alert.
Дослідження вчених з Інституту глобальних систем в Ексетері вказує на те, що при підвищенні температури на 2°C круговорот вуглецю в ґрунті прискориться, що призведе до того, що в атмосферу потрапить приблизно 230 мільярдів тонн вуглекислого газу, а це в чотири рази більше загального обсягу викидів Китаю і більш ніж в два рази більше викидів США за останні 100 років.
Ми звикли чути, що викиди СО2 впливають на підвищення середньої температури на Землі, але, як виявилося, це замкнене коло, потрапивши в яке, людству буде дуже складно вибратися.
Високі температури прискорюють розкладання вуглецю, яке тягне за собою серйозні кліматичні зміни, пов'язані зі збільшенням концентрації парникових газів, які в свою чергу підвищують глобальну температуру на планеті. Такий ефект називають «позитивним зворотним зв'язком». Зміна клімату викликає побічні ефекти, які сприяють подальшим змінам, погіршуючи ситуацію.
«Наше дослідження виключає найекстремальніші прогнози, але, тим не менш, передбачає значні втрати вуглецю в ґрунті через зміни клімату при потеплінні на 2°C, і це навіть не включає втрати глибшого вуглецю вічної мерзлоти», – йдеться в прес- релізі університету.
Хоча кліматологи і кажуть, що це не «найекстремальніший» прогноз, такі обставини значно ускладнять боротьбу із глобальним потеплінням. Людству доведеться докласти ще більше зусиль і ресурсів для того, щоб уповільнити зростання середньорічних температур.
Нагадаємо, ще в минулому році вміст CO2 в атмосфері Землі перевищив рекордну позначку. А, на думку інших вчених, зміни клімату в глибинах океану можуть бути в сім разів швидшими.