Новини
Суспільство
Екологія
Вода

Глобальне потепління може стати причиною зникнення 60% всіх риб


До 2100 року близько 60% всіх морських і прісноводних риб можуть вимерти через зміни клімату.

Фото: pixabay.com

Про це свідчать результати наукового дослідження, що було опубліковане у виданні Science.

Вчені застерігають, що це може спричинити за собою не тільки екологічну, а й гуманітарну катастрофу, так як риба є основним джерелом білка для більш ніж 3 млрд осіб.

Німецькі дослідники проаналізували дані про норми температури для 630 видів морських і прісноводних риб з різних кліматичних зон по всьому світу, приділивши особливу увагу промисловим видам, від яких залежить харчування людини.

Під час дослідження вчені з'ясували, що підвищення температури становить небезпеку для риб, що нерестяться, та ембріонів, тому для них комфортний температурний режим є обов'язковою умовою для виживання. Термічна чутливість ембріонів в середньому на 24% вище, ніж у личинок і дорослих. Найвищу стійкість до температурних коливань продемонстрували прісноводні риби в помірних широтах. Мешканці цих вод здатні витримати потепління води в середньому на один градус Цельсія вище, ніж жителі морів.

Фото: pixabay.com

Нагадаємо, нещодавно також стало відомо, що зміни клімату в глибинах океану можуть бути в сім разів швидшими.

Запобігти катастрофі можна шляхом введення жорстких обмежень антропогенних викидів вуглекислого газу і потепління температури повітря не більше ніж на 1,5 градуса Цельсія. В такому випадку небезпека загрожуватиме лише 10% риб.

Варто зазначити, що, на думку експертів, глобальне потепління в Україні йде швидшими темпами, ніж у світі.