#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
Світ-суспільство

Глава ООН оголосив «надзвичайну кліматичну ситуацію»

27.08.2019 Бобрик Юлія 0

Липень 2019 року був найспекотнішим місяцем в історії. Натомість 2015-2019 роки, швидше за все, стануть найспекотнішимишими роками за всю історію метеоспостережень. Про це в понеділок зазначив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи на саміті «великої сімки» у французькому місті Біарріц. Повідомляють в ООН.

Глава ООН підкреслив, що приїхав на зустріч світових лідерів, аби мобілізувати політичну волю для участі в організованому ним Саміті з клімату, який пройде у вересні в Нью-Йорку «на полях» Генеральної Асамблеї ООН.

Нагадаємо, шведська школярка Грета Тунберг збирається перетнути Атлантичний океан на яхті, щоб взяти участь в конференції ООН з клімату.

Фото Канцелярії президента Франції: Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш назвав зміну клімату «надзвичайною ситуацією» і закликав лідерів «великої сімки» врятувати планету.

«Згідно з даними Всесвітньої метеорологічної організації, рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері досяг найвищої позначки за всю історію людства: такий рівень концентрації CO2 існував 3-5 мільйонів років тому, тоді і температура була значно вища, і рівень морів був від 10 до 20 метрів вище», – сказав Генсек.

Як повідомлялося раніше, навесні вміст CO2 в атмосфері Землі перевищив рекордну позначку.

Він нагадав про стрімке танення льодовиків в Гренландії. Тільки в липні там розтануло 179 мільярдів тонн льоду. В свою чергу одночасно пожежі в Сибірі, на Алясці, Канаді, Гренландії за полярним колом і в Амазонії в червні і липні цього року призвели до викидів десятків мегатонн вуглекислого газу в атмосферу.

«Все, що відбувається – це надзвичайна кліматична ситуація. І наукові дані це підтверджують. Як відзначають експерти Міжурядової групи зі зміни клімату, ми повинні втримати підвищення температури в межах 1,5 градусів за Цельсієм по кінця століття, досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2050 року, на 45 відсотків скоротити викиди парникових газів до 2030 року », – заявив глава ООН.

Він підкреслив, що країни повинні докладати більше зусиль для виконання Паризької угоди. Багато з цих обіцянок щодо боротьби зі зміною клімату не виконуються, зазначив Гутерріш. Натомість наразі заходів, передбачених цією угодою, вже недостатньо, заявив Генеральний секретар.