Новини
Екологія
Новини світу

Географічна та магнітна північ для Грінвіча співпали вперше за 360 років


Виявляється, дуже рідко, в залежності від того, де в світі ви знаходитися, ваш компас може вказати на істинну північ.

Магнітні компаси в історичному районі Лондона, де проходить нульовий меридіан, вперше за 360 років вказали прямо на північний географічний полюс.

Це означає, що для когось в Грінвічі магнітна північ (напрямок, в якому вказує стрілка компаса) була точно вирівняна з географічною північчю.

Географічна північ, також звана істинною північчю, – це напрямок до фіксованої точки, яку ми називаємо Північним полюсом. Магнітна північ – це умовна точка в північній полярній області земної поверхні, в якій магнітне поле Землі направлено строго вниз (під кутом 90° до поверхні).

Магнітна північ і географічна північ збігаються, коли так званий «кут відміни», тобто різниця між двома півночами в конкретному місці становить 0°. Схиляння – це кут в горизонтальній площині між магнітною північчю і географічною. Він змінюється з часом і географічним положенням.

Люди, які використовують магнітні компаси, повинні враховувати зв'язок між географічним положенням і схилянням. Схиляння є причиною, через яку показники компаса для півночі в одному місці відрізняються від показників для півночі в іншому, особливо якщо між обома місцями розташування існує значна відстань.

Протягом сотень років схиляння в Грінвічі було негативним, тобто голки компасу вказували на захід від дійсної півночі, але наразі в Королівській грінвічській обсерваторії магнітне поле Землі має схилення трохи вище нуля, близько +0,011 °. Останній раз такий збіг спостерігався 360 років тому.