Гатнянська ОТГ: гальмують через бюрократію чи "лінь" посадовців?
2 липня під стінами Київської облдержадміністрації відбулась мирна акція протесту, де жителі сіл Юрівка, Віта-Поштова та Гатне вимагали висновку по їх потенційній Гатнянській ОТГ. За словами активістів, їх об'єднанню вже двічі відмовляли в КОДА через неповний пакет документів.
Голова громадської організації "Сіверка" Любомир Гайдамака розповів, що пакет документів по Гатнянській об'єднаній територіальній громаді керівництво сіл подавало ще у травні. "Вони отримали відмову в кінці травня від чиновників обласної адміністрацією у зв'язку із неповним пакетом документів. 6 червня 2019 року представники сільради Гатного вдруге подали документи, які були попередньо узгоджені із юристами та кінець місяця знову отримали усну відмову", - відновлює хронологію активіст.
Депутат Гатненської сільради Микола Савалюк вважає, що у адміністрації затримують рішення не через відсутність документів чи помилки. "Нам нав'язують Вишнівську міську об'єднану громаду з Вітою-Поштовою та Юрівкою, Боярську міську об'єднану громаду, а ми маємо можливості і ресурси для створення своєї повноцінної громади", - говорить пан Микола.
Тому активісти громадських організацій "Єдність громади - заможне село", "Сіверка" та "Майбутнє Гатного" 2 липня вийшли до будівлі обласної адміністрації, щоб вимагати відповідей.
"В нашому селі неодноразово проходили громадські обговорення стосовно створення ОТГ. Мешканці вирішили, що найкраща пропозиція - об'єднання громад Віти-Поштової, Юрівки та Гатного. Ми не хотіли би, щоб було приєднання до Вишневої ОТГ, адже мешканці не матимуть права голосу. Також нас турбує те, що можлива забудова нашого села багатоповерхівками. Ми хочемо, щоб наше село залишилось селом і це ми можемо зробити тільки в рамках цієї ОТГ", - говорить жителька Гатного Ольга Дугай.
Поки мешканці проводили протест під будівлею, до приміщення КОДА запросили ініціативну групу активістів, які змогли поспілкуватись з спеціалісткою Департаменту містобудування Марією Манохою. Посадовиця заявила, що документи дійсно не відповідають законам України.
"Є бюрократична процедура, від якої ми, на жаль, нікуди не дінемось. І таке питання, як узгодження пакету документів з усіма департаментами, - а їх сім, справа не дуже швидка", - говорить голова ГО "Єдність громади - заможне село" Денис Драговоз, що був членом ініціативної групи. За словами активіста, в.о голови КОДА Анатолій Кучер пообіцяв розглянути правильні документи впродовж кількох днів.
Любомир Гайдамака вважає, що затягування об'єднання - вина не КОДА, а сільської ради Гатного. Він розповів, що заступник голови Гатненської сільради Сергій Вітенко “ніколи не мав справу із документами по об'єднанню, тому очікував, що спеціалісти КОДА наберуть його та попросять внести необхідні виправлення для того, аби пакет документів пройшов цю детально описану в законах України процедуру”. Тобто, фактично, місцеве керівництво просто сиділо і чекало.
"Очевидно, що на лице ми маємо або спланований саботаж із боку представників Гатненської та Віти-Поштової сільрад, голови котрих між собою вирішили про об'єднання попри рекомендації того ж самого Київського Центру розвитку місцевого самоврядування залучити ще Чабанівську селищну раду до формування фінансово-спроможної та сильної громади. Або на лице є факт некомпетентності та бездіяльності представників обох сільрад", - заявив активіст.
Поки у кабінетах ведуться змагання "хто кого перелінується", жителі змушені виходити на мітинги за право, яке надається їм законно - об'єднатись добровільно і керувати своїм селом самостійно.