Фрукти – кращі замінники цукру та його аналогів
«Білу смерть», «абсолютне зло» – цукор – та його аналоги (мед, патока, коричневий (тростинний) цукор, кленовий чи агавовий сироп, фруктоза) в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун радить замінювати фруктами, щоб довше залишатися здоровими і витрачати менше коштів на некорисні продукти.
Так, Уляна Супрун зазначає, що передусім потрібно враховувати не тип вуглеводів, а їхню кількість, адже саме вуглеводи рано чи пізно перетворюються на глюкозу, від якої так всі тікають, обираючи аналоги цукру. А глюкоза – це головна енергетична валюта, якою обмінюються між собою печінка, мозок та клітини імунної системи. Це такі продукти як картопля, макарони, цукор, мед, фруктоза тощо.
Не радить Уляна Супрун і захоплюватись фруктозою, яка не спричиняє різкого викиду інсуліну. Проте надмірне споживання фруктози може спричинити здуття та хронічні захворювання. Крім того, фруктозу може перетравлювати лише печінка, а якщо ж цього цукру забагато, то печінка перетворює його на жир.
Чому не варто обирати солодкі аналоги цукру?
На думку Уляни Супрун, тростинний цукор нічим не кращий за білий, хоч він і менш солодкий, проте не більш натуральний. Агавовий сироп містить 85% фруктози, а це більше, ніж у звичайному цукрі. Тож, споживаючи його, із вищою ймовірністю можна набрати зайву вагу чи набути проблем зі здоров’ям.
Мед також не кращий вибір, оскільки є джерелом простих вуглеводів, які корисні лише виснаженій людині, бо дає швидкий заряд енергії. Подібний цукровий заряд ми отримуємо, з’ївши морозиво чи вівсянку з сиропом або випивши чай із цукром.
Не бажано вживати й солодкі газовані напої, які містять мальтдекстрозу – цукор, отриманий із крохмалю. Він дешевий і шкідливий, як і всі прості цукри, які миттю підвищують рівень глюкози в крові. Систематичне споживання солодких напоїв збільшує ризики ожиріння або діабету.
Фрукти – наше все
Гідною альтернативою цукру, меду та сиропам є фрукти. Вони теж містять багато фруктози, але ще й вітаміни, актиоксиданти, клітковину і багато води. Їсти фрукти на десерт – хороша ідея. Фрукти містять ще й волокна, які краще насичують організм та допомагають залишатись ситими протягом дня.
Якщо ж фруктів мало і хочеться чогось солодшого, обирайте чорний шоколад чи горіхи. Вони також можуть замінити шкідливі тістечка та батончики. А взагалі Уляна Супрун радить привчатися до несолодких смаків, адже чай і каву можна пити без цукру, а цукор у млинцях і вівсянці уникнути, додавши трохи ягід чи кілька шматочків банану. «Так ви не наберете зайвої ваги, а ще зекономите купу грошей на кленових сиропах і лікуванні зубів», – наголошує в.о. Міністра охорони здоров'я України.
Фото - pixabay.com