Новини
Україна
Суспільство
Новини світу

"Формула Штайнмаєра": що насправді приховує гучне поняття


Фото: glavcom.ua

Українці активно обговорюють "формулу Штайнмаєра", яку одні вважають необхідним кроком, інші - небезпекою для цілісності держави. А деякі шуткують: про поняття не знає і сам Штайнмаєр.

Що ж приховує це розкручене поняття. "Радіо Свобода" розібрались, де вперше пролунала формула і що означає насправді.

Після того, як Мінські угоди не були виконані стороною агресора (російські війська так і не були виведені) Франк-Вальтер Штайнмаєр, який 2016 року займав посаду міністра закордонних справ Німеччини, запропонував вихід.

Міністр висунув пропозицію щодо проведення виборів на окупованих територіях згідно із українським законодавством під наглядом ОБСЄ без виведення військ. Після оголошення результатів території ОРДЛО отримують особливий режим місцевого самоврядування.

Позиція Штайнмаєра - незадокументована формула, просто висловлена німецьким політиком. Вона не є конкретним документом чи планом, як помилково вважають у ЗМІ.

Колишній представник Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний зазначив, що за "формулою Штайнмаєра" можна приховати що завгодно. Він розповів, що вперше поняття використали у жовтні 2015 року. "Після прийняття Верховною Радою України закону про вибори і набрання ним чинності, через 90 днів на окупованій території проводяться вибори. Все", - пояснив Роман Безсмертний в ефірі ATR.

18 вересня на засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі рішення щодо плану виконання Мінських домовленостей так і не узгодили. Ситуацію продовжать обговорювати на зустрічі ТКГ 1 жовтня.