#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Довкілля
Здоров'я
Повітря

Формальдегід у повітрі Києва: що змінилось за 20 років?

14.09.2019 Александр Чернышенко 0

Ілюстрація - misto.lun.ua

ЛУН Місто разом зі студентами Кафедри економічної та соціальної географії КНУ Шевченка дослідили дані, зібрані Центральною геофізичною обсерваторією імені Бориса Срезневського у Державному архіві матеріалів гідрометеорологічних спостережень ДСНС України, починаючи з 1999 року.

Про це йдеться у повідомленні misto.lun.ua.

На графіку, створеному на основі даних архіву, зображені середньомісячні концентрації формальдегіду у повітрі Києва, у кратності середньодобовим гранично допустимим концентраціям (ГДК). Цифри вертикальної осі позначають у скільки разів перевищені ГДК.

Центральна геофізична обсерваторія має 16 постів у різних районах, з яких повноцінно працюють 14. Лабораторія перевіряє повітря на 20 забруднюючих речовин. Одна з речовин, вміст якої у повітрі Києва останніми роками регулярно перевищує норму — формальдегід.

Фомальдегід подразнює верхні дихальні шляхи, очі, шкіру. Від перевищення концентрації може першити у горлі, виникають нежить, чхання, кашель, почервоніння очей, свербіж шкіри.

Згідно даних архіву, у червні 1999 року середньомісячна концентрація формальдегіду у повітрі Києва була у межах норми 0,4 ГДК. Від серпня 2006-го влітку норма завжди була перевищена. У липні 2019 показник був 3 ГДК, тобто перевищення у три рази. У серпні 2018-го5,7 гранично допустимих концентрацій.

Для довідки: Формальдегід - газ без кольору, але з різким запахом нових меблів в атмосферне повітря мегаполісів викидає передусім автотранспорт. Викидають формальдегід у повітря також деревообробні фабрики та хімічні виробництва.