#міська рада #міська рада #Розслідування #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #Карплюк #міська рада #ірпінь #Освіта #ірпінь #міська рада #Земля #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти
Новини
Культура
Технології

Фізики відтворили «Мону Лізу» на квантовому полотні

18.05.2019 0 Бобрик1 Юлія1 0

Фізики з Квінслендського університету Австралії відтворили шедеври Леонардо да Вінчі і Ван Гога на квантовому «полотні» шириною з людську волосину.

Репродукція відомої Мони Лізи, шириною приблизно 100 мікрон

Зображення проектувалися і фіксувалися на краплі газоподібної квантової речовини, відомої як конденсат Бозе-Ейнштейна. Дослідники відзначили, що ця робота стала випадковим і цікавим побічним проектом більш серйозних досліджень. Вчені сподівалися зрозуміти, як наш повсякденний світ взаємодіє з мікроскопічним квантовим світом, допомагаючи створювати нові квантово-вдосконалені технології.

Саме в процесі цього дослідження вченим вдалося відтворити найменші в світі копії «Мони Лізи» Леонардо да Вінчі і «Зоряної ночі» Вінсента Ван Гога. Мікроскопічні картини ледь помітні для людського ока, оскільки кожен піксель складається з приблизно 50 атомів. Дослідники вважають, що результати їх роботи є вражаючою демонстрацією квантової матерії як абсолютно нового матеріалу мистецтва.