Новини
Україна

Фінкомітет не знизив інтерчейндж до рівня Євросоюзу


Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради не вдалося знизити інтерчейндж в Україні до рівня Євросоюзу — 0,2-0,3%. 

Фото з відкритих джерел

Правку до законопроєкту № 4364 виніс на розгляд Комітету депутат Мар’ян Заблоцький (від партії «Слуга народу»).

Дана правка до законопроєкту встановлювала ставку інтерчейндж з 1 липня 2021 року на рівні 1% і пропонувала її зменшення з 1 липня 2022 року до 0,7%, з 1 липня 2023 року — до 0,5%, а з 1 липня 2024 року — до 0,2% по дебетним карткам та 0,3% — по кредитним.

12 членів комітету проголосували "за", 3 "проти", 10 "утрималося".

Після цього депутати підтримали рекомендувати законопроєкт № 4364 до ухвалення в сесійній залі в другому читанні та в цілому. В цьому документі немає жодної погодженої комітетом правки по інтерчейнджу та еквайрингу, яка б містила конкретні числові обмеження.

Інші поправки по ставках інтерчейнджу та еквайрингу, які були відхилені комітетом, будуть розглядатися депутатами окремо по кожній правці в сесійній залі.

Нагадаємо, що в Україні комісія інтерчейндж значно вища, ніж в країнах ЄС, де ці комісійні збори регулюються й суттєво обмежуються ще з 2015 року, тому президент Володимир Зеленський доручив відповідним відомствам та депутатам шукати рецепти, які б подолали цей розрив.

Довідка

  • інтерчейндж — це спеціальна комісія, яку банк-еквайр платить із кожної операції банку-емітенту платіжного засобу. Фактично, банк, який встановив термінал, «ділиться» частиною отриманого доходу з банком, який випустив вашу картку для оплати.
  • еквайринг– це послуга, за допомогою якої торгові підприємства можуть приймати оплату карткою або телефоном (чи іншим електронним платіжним засобом). Розмір плати інтерчейндж встановлюється платіжними системами — найпоширенішими є MasterCard та Visa — і може коливатися в діапазоні приблизно 0,9-2% від суми операції.

«Погляд» повідомляв, які банки можуть приймати у клієнтів паспорт з додатку «Дія».

«Погляд» розповідав, що українські банки інформуватимуть клієнтів по-новому.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.