Новини
Україна
Політика

Фінансова підтримка для ФОПів на локдауні


Президент Зеленський зазначив, що запропоновано встановити матеріальну допомогу у розмірі підприємцям, які будуть змушені закритися через карантин та їхнім найманим працівникам.

Фото з сайту diia.gov.ua

Найближчим часом до парламенту буде подано законопроекти, які стосуються заходів економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з обмеженнями, зумовленими карантином. Про це повідомляється на офіційному сайті Президента України.

«Розроблені законодавчі ініціативи, зокрема, передбачатимуть таке. Фізичні особи – підприємці та наймані працівники, чия сфера діяльності потрапляє під закриття через карантин, отримають матеріальну допомогу у розмірі 8 тис. грн. Згідно з розрахунками, понад мільйон громадян України зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 млрд грн», йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.

Зеленський підкреслив:  «Це буде сума, пропорційна часу так званого простою, у розмірі до 8 тисяч гривень на одного працівника», – зазначив Президент.

Окрім того, підприємства, роботу яких доведеться припинити через посилення карантину, отримають компенсацію витрат на сплату ЄСВ  за своїх найманих працівників. Тут ідеться про майже 1,5 млрд грн для близько 120 тис. юридичних осіб.

Також, якщо виникне потреба в посиленні обмежувальних заходів, анонсуються податкові канікули. У цій ситуації 200 тисяч ФОПів 1-ї групи звільнять від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.

А ще планується  відновити дію програм підтримки бізнесу, які успішно працювали під час карантину весною.

«Це матеріальна допомога ФОПам, які мають дітей до 10 років. Це компенсації з часткового безробіття. Важливо, що програма «5-7-9» продовжиться та розширить свої можливості в цьому та наступному році. Ми дуже сподіваємось на підтримку Верховною Радою всіх вищезазначених важливих кроків», – зазначив Зеленський і запропонував усім замовляти у кафе та ресторанах доставку їжі, аби таким чином підтримати ці заклади.

Як повідомляв «Погляд», учора Президент підписав закон щодо виходу України з договору між державами – членами СНД.

Також «Погляд» інформував про те, як зміняться зарплати освітян у новому році.