Фермери можуть отримати сертифікати про форс-мажорні обставини
При цьому документ не впливає на податкові зобов’язання.
У той же час сертифікати про обставини із несприятливими умовами не відміняють зобов’язань за контрактними поставками. В agronews.ua посилаються на слова Алли Нестеренко, директорки Дирекції правового забезпечення діяльності ТПП України, під час засідання робочої групи з оперативного вирішення питань, пов’язаних із оподаткуванням в аграрному секторі під головуванням заступника МЕРТ Тараса Висоцького, яке відбулося 23 листопада 2020 року.
Торгово-промислова палата України може надавати фермерським та іншим агропідприємствам сертифікати про форс-мажорні обставини у зв’язку із несприятливими погодними умовами.
Із цим сертифікатом агровиробник зможе посилити свої позиції під час переговорного процесу та обговорення умов із контрагентом щодо угоди. Але цей документ не впливає на податкові зобов’язання, оскільки податкові зобов’язання формують лише документи, видані ДПС України.
Навіщо аграріям сертифікати?
Засідання робочої групи було ініційовано у зв'язку із засухою та збитками для українських аграріїв. Через кліматичні умови сільськогосподарське виробництво скоротилось на 17,5%. У результаті посухи більшість фермерів не змогли зібрати врожай у потрібному обсязі. Найбільше постраждав Південь України. Через це господарники не змогли виконати свої зобов’язання із постачання сільськогосподарської продукції.
Підставою для засвідчення форс-мажорних обставин є наявність однієї або більше обставин непереборної сили, деякі з яких наведені нижче:
- Епідемія;
- Циклон;
- Ураган;
- Торнадо;
- Буревій;
- Повінь;
- Нагромадження снігу;
- Ожеледь;
- Град;
- Заморозки;
- Посуха;
- Просідання і зсув ґрунту.
Ці обставини засвідчуються за зверненням по кожному окремому договору, виконання яких настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, виконання яких стало неможливим через несприятливі погодні умови.
Як оформити сертифікат?
Потрібно оформити заяву на сертифікат та додати окремий комплект документів, який є зазначеним для відповідної категорії заявників.
Прийняту заяву повинні розглянути протягом 21 робочого дня – з дня звернення фізичної особи.
Як повідомлялося раніше, ціни на продукти харчування та інші товари широкого вжитку дедалі підвищуються. Тарифи на природний газ також зростають. Українцям буде надходити по дві платіжки. Як в таких умовах будуть жити пенсіонери - розповідав «Погляд».
Фото: pixabay