Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Фактично палить кожен п’ятий український підліток, – Ігор Кузін


У МОЗ вважають, що норми передбачені законопроєктом №4358 допоможуть врятувати тисячі молодих українців від передчасної смерті через куріння.

pixabay.com

Про це повідомила пресслужба міністерства.

Міністерство охорони здоров’я закликає невідкладно розглянути та ухвалити законопроєкт №4358, який може стати суттєвим кроком до комплексного посилення антитютюнового законодавства в Україні.

«Кожен день відтермінування ухвалення антитютюнового законопроєкту №4358 вартує Україні сотень життів. Закликаю усіх колег-парламентарів невідкладно розглянути та ухвалити антитютюновий законопроєкт №4358».

Михайло Радуцький, голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування

Норми законопроєкту передбачають обмеження на застосування тютюновою індустрією маркетингових технологій, спрямованих на підвищення привабливості тютюнових виробів, стимулювання продажів і створення ілюзії меншої шкоди. Крім того пропонуються наступні нововведень:

  • куріння пристроїв для нагрівання буде заборонено у всіх місцях як це є з сигаретами (зокрема школи, лікарні, заклади харчування, робочі місця) – бездимне середовище в Україні буде збережено;
  • медичні попередження на упаковках сигарет матимуть картинку з обох сторін та збільшаться до 65% – діти та молодь будуть краще розуміти наслідки куріння;
  • впроваджується заборон продажу сигарет з різноманітними смаками (наприклад фруктів чи солодощів) – зараз це приманка для залучення дітей до куріння;
  • ліквідовується реклама, стимулювання продажу та спонсорство електронних пристроїв для куріння – така норма успішно працює з тютюновими виробами;
  • забороняється продаж тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕНів) неповнолітнім.

Проте, найголовніше, впевнені у МОЗ, що законопроєкт перш за все дозволить захистити дітей від згубної звички.

«Для дітей куріння у два рази небезпечніше, ніж для дорослого. Разом з тим, серед українських підлітків віком 13-15 років доволі поширене куріння, фактично курить кожен п’ятий з них».

Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар

Нагадаємо, у жовтні було ухвалено законопроєкт держбюджету-2022 у першому читанні, згідно з яким середня зарплата українців становитеме 15 тисяч гривень.

Також читайте в матеріалі «Погляду» про те, чим стане законопроєкт «Про столицю»: узурпацією влади чи децентралізацією?

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.