Новини
Бучанський район

Фабрика ялинкових прикрас на Київщині виготовляє новорічні іграшки на військову тематику

Мініатюрні солдати, винищувачі МІГ, навіть український тягач, який тягне російський танк – усе звисає з полиці, призначеної для ялинки

Фабрика ялинкових прикрас на Київщині виготовляє новорічні іграшки на військову тематику - зображення
Фото: YouTube / Vasyl Romanenko

Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас у маленькому містечку під Києвом була однією з трьох, які постачали продукцію для всього Радянського Союзу. Про це йдеться в інформаційній публікації ВВС.

"Колись у нас було багато людей – тепер ні", –

розповідає Леокадія, яка працює

на цьому виробництві з 1978 року.

Вона без особливих зусиль видуває скляні дрібнички за допомогою газового пальника, прикріпленого до її столу. Це бажане джерело тепла в цьому холодному промисловому середовищі.

Після багатьох років скорочення виробництва ця фабрика повністю зупинилася, коли російські війська окупували цей район після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році.

"Було дуже страшно, коли танки їхали вулицею. Ми не могли вийти на вулицю. У нас не було інформації, ми були відрізані від світу. Це було жахливо", —

пояснює інша співробітниця Гена.

Фабрика ялинкових прикрас на Київщині виготовляє новорічні іграшки на військову тематику - зображення
Такі працівники, як Леокадія, використовують газові пальники на своїх столах, щоб виготовляти скляні дрібнички для святкового сезону

Але, незважаючи на те, що повернулася лише третина колективу, ялинкові прикраси ще виготовляються. Маленькі шматочки різдвяного настрою ретельно збирають і розсилають по всій Україні.

Гена працює над більш художньою частиною процесу: вона та її колеги дбайливо вручну розписують кожну окрему дрібничку.

Одразу впадає в око військова тематика. Мініатюрні солдати, винищувачі МІГ, навіть український тягач, який тягне російський танк – усе звисає з полиці, призначеної для ялинки.

Фабрика ялинкових прикрас на Київщині виготовляє новорічні іграшки на військову тематику - зображення

"Думаю, що кожен, хто подивиться на таку дрібничку, швидше буде сподіватися на перемогу нашої країни", —

зухвалим тоном, характерним нині в

Україні, каже співробітниця фабрики Таміла.

Російську агресію на власному досвіді випробували у Бучі, за кілька кілометрів від цього заводу.

Деякі з імен закатованих українців зображені на срібному меморіалі біля церкви Святого Андрія. Саме тут під час російської окупації виникла братська могила. Тіла загиблих вдалося ексгумувати лише після того, як вони відступили.

"На жаль, для багатьох людей у світі Україна пов’язана з Росією. І Україна завжди розглядається у контексті сусідства з Росією. Але я вважаю, що ми більше сусіди Європи. І те, що ми зараз змінили календар святкування Різдва та інших свят, це не відхід від Росії. Це повернення до Європи, до якої ми належимо", –

пояснює отець Андрій у крипті

собору Святого Андрія при свічках.

Враховуючи, що Росія завжди буде поруч, кореспондент ВВС запитує, чи зможе він коли-небудь пробачити країні-окупанту те, що вона зробила з його батьківщиною.

Фабрика ялинкових прикрас на Київщині виготовляє новорічні іграшки на військову тематику - зображення
Отець Андрій

"Бог прощає грішника, але тільки того, хто кається. Ми поки що не бачимо, щоб росіяни намагалися покаятися у своїх гріхах і помилках, тому, думаю, про прощення говорити зарано. Для України будь-яке каяття Росії повинно починатися з припинення її вторгнення. Досі немає жодних ознак того, що це станеться", –

резюмує отець Андрій.

Пропонуємо Вам нагадати історію про створення бренду, окупацію Гостомеля, першу звістку про влучання в склади, відновлення роботи, повернення робітників та особливості кави «Із запахом перемоги». Детальніше у нашому авторському сюжеті із незламного Гостомеля.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.