Еверест потопає у смітті: гірські райони по всьому світу завалені горами відходів
За 60 років в результаті численних експедицій на Еверест, на схилах цієї найвідомішої гірської вершини накопичилося близько 140 тонн сміття, який в такій кількості становить серйозну небезпеку для флори і фауни, а також здоров'я населення, яке проживає в прилеглих районах. Про це йдеться в новій доповіді Генерального секретаря ООН.
Як зазначають в Організації, чимало інших гірських районів в світі також завалені сміттям. Це пов'язано зі зростанням числа туристів, що піднімаються на популярні вершини, розширенням міських забудов, гірничодобувної діяльністю і незаконною практикою стихійних звалищ.
Натомість утилізувати відходи в горах складно: крутизна схилів, віддаленість цих районів і бідність населення – все це створює великі труднощі для їх ліквідації.
Гори займають 27% земної суші, гірські екосистеми забезпечують людство водою, продовольством і енергією. У горах проживає близько 1,1 млрд осіб, які, як зазначив глава ООН, входять в число найбідніших жителів землі: половина сільського населення гірських районів потерпає від браку харчів.
Нагадаємо, на початку літа було оголошено конкурс фотографій на захист гірських масивів Свидовець і Боржава оголосили ЕПЛ спільно із ГО «Вікімедіа-Україна». Також влітку Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про розвиток регіону українських Карпат», який спрямований на підвищення інвестиційної привабливості, розбудови рекреаційного, туристичного та етнокультурного потенціалу регіону українських Карпат.