Новини
Україна
Новини Київської області

Електронний цифровий підпис: як зробити і скільки коштує


Електронний цифровий підпис (ЕЦП) - це підпис отриманий в результаті криптографічного перетворення набору електронних даних. Тобто, це дані власника в електронній формі, які призначені для ідентифікації платника.

Цифровий підпис дає можливість не допустити спотворення інформації в електронному документі. Після успішної перевірки власник може сам переконається в справній роботі його особистого електронного ключа та перевірити його в справі.

Сам по собі електронний підпис став відомий світові більше тридцяти років тому, а Україна почала його використовувати з 2003 року. Зараз в нашій країні цифрові підписи не є обов'язковими і їх оформляють переважно підприємства і організації, для того, щоб зберегти конфіденційність своїх даних.

Де отримати?

ЕЦП можна отримати в спеціальних акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК). Вони створені при різних держструктурах, банках, або не в державних установах.

Юрособи можуть отримати ЕЦП майже у всіх акредитованих центрах.

Фізичним особам доступ відкритий тільки в АЦСК органів юстиції.

Скільки коштує?

В АЦСК при Мін'юсті видача та обслуговування електронного ключа на 2 роки коштуватиме не більше 200 грн. Якщо ЕЦП необхідний для реєстрації в базі “Укрпатенту”, це буде безкоштовно. У недержавних ЦСК ціна дещо вища.

До речі, у ПриватБанку ця послуга надається безкоштовно і отримати її можна у відділенні банку, або онлайн.