02.08.2018
Наталія Ярова 0
Залізничний експрес, який має з’єднати вокзал Києва «Київ-Пасажирський» з найбільшим аеропортом країни – Міжнародним аеропортом «Бориспіль» будується з незначним випередженням графіка, а економія бюджету проекту вже склала близько 120 млн грн. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Глава Уряду ознайомився з ходом виконання проекту. Наразі за проектом виконано будівництво колії, формуються залізничні платформи.
«Розгорнуті будівельні роботи. До 1 грудня все буде завершено. Буде налагоджено сполучення від «Київ-Пасажирський» з аеропортом «Бориспіль» - нашими повітряними воротами, - сказав Глава Уряду. – Ми щороку маємо приріст пасажиропотоку «плюс» 2 млн осіб. І зараз будуємо зручний шлях, як дістатися до аеропорту. Більше того! Залізниця зараз планує, аби надавати пропозиції по квитках - не тільки для потягу, а й одразу – потяг, під’їзд до «Борисполя» і квиток на авіалінії».
Прем’єр-міністр запевнив, що все буде зроблено вчасно.
«І найголовніше! Ми передбачили бюджет на цей проект помірний. Якщо візьмемо плани щодо «Повітряного експресу» - аналогічного проекту, то на нього хотіли витратити більше 10 млрд грн. А ми заклали 700 млн. І вже зараз економія по роботах - 120 млн грн. Уявіть собі – 10 млрд і 580 млн. Різниця очевидна», - наголосив Володимир Гройсман.
Довідково
У лютому поточного року Кабінет Міністрів України підтримав розроблений ПАТ «Укрзалізниця» проект будівництва швидкісної лінії залізничного сполучення в «Бориспіль».
Глава Уряду тоді наголошував, що статистика підтверджує зростання попиту на послуги повітряного транспорту. Річний пасажиропотік аеропорту «Бориспіль» за підсумками 2017 року становив 7-8 млн пасажирів. Але досі пасажири не мають зручного способу дістатися до аеропорту або з аеропорту до Києва. Саме тому технічне рішення цієї проблеми було напрацьовано в стислі терміни.
Згідно з проектом будівництва, лінія буде прокладена від вокзалу «Київ-Пасажирський», через станцію «Видубичі» до терміналу D аеропорту «Бориспіль». Розрахунковий час у дорозі – 35 хвилин.
Рухомий склад, який буде використовуватися на лінії – 11 поїздів PESA 620м на 91 місце та 2 поїзди PESA 630м на 192 місця.
В травні Глава Уряду провів зустріч з керівництвом «Укрзалізниці» і поставив чітку вимогу вчасно здати проект, а саме – в грудні поточного року. «Важливо до 1 грудня завершити проект і надати пасажирам альтернативний транспорт - аби якісно добиратися до аеропорту або з аеропорту по місту та по інших містах України», - наголошував тоді Глава Уряду.
Як очікується, запуск швидкісного сполучення не тільки суттєво спростить дорогу до аеропорту з міста та в місто з аеропорту, а також розвантажить ключові міські магістралі. Доля ринку перевезень, який триматиме залізничне сполучення, складатиме не менше 35%.
За інформацією Урядового порталу