Новини
Головні новини
Суспільство
Здоров'я
Київщина-суспільство

Ексклюзив: Covid-19 в легкій формі – хворіємо вдома


У журналістки «Погляду» наразі підтверджено коронавірусну хворобу. До вашої уваги - розповідь про лікування в домашніх умовах.

Фото: ІА «Погляд»

Підступний вірус поводиться все агресивніше, з кожним днем статистика стає все більш загрозливою. Віднедавна в Україні рахунок хворих вже йде на понад 10 тис. нових захворілих протягом доби.

Так, днями про зараження коронавірусом повідомили очільник держави – Володимир Зеленський, та голова його адміністрації – Андрій Єрмак. Дружина президента Олена Зеленська хворіла влітку. Перехворіли на Covid-19 такі відомі політики, як Юлія Тимошенко і Петро Порошенко.

Все ще перебуває у лікарні Німеччини мер Харкова Геннадій Кернес, другий тиждень бореться з хворобою київський міський голова Віталій Кличко, нещодавно розпочав самоізоляцію і вишгородський мер Олексій Момот. А їхній бориспільський колега Анатолій Федорчук помер наприкінці жовтня від ускладнень, спричинених цією хворобою.

Не оминула ця напасть і мене. Отже, далі – розповідь, як воно – боротися із хворобою простим українцям.

Перший дзвіночок

Спочатку був нежить. Чхання і трошки покашлювання. Пила молочко, чай з малиною, сподівалася вилікувати «застуду». Але за три дні зненацька виявилося, що варення… нічим не пахне. І щойно змелена кава раптово втратила запах. І засіб для прання, і парфуми.

Прийшов час телефонувати сімейному лікарю.

Лікар відразу безапеляційно визначив діагноз: «у вас Covid-19», але запропонував зробити тест. Чому і ні?

Тестування від держави

Безкоштовно – не значить оперативно, тож тест мені призначили аж на четвертий день. Жодних черг, вхід з вулиці, за мною був ще один хлопець. У спеціально обладнаному кабінеті мене зустріла привітна жінка у «скафандрі». Щодо термінів виконання – не порадувала, сказала, що зазвичай чекати треба днів із десять.

«До того часу або одужаєте, або…»

Але за два дні зателефонував сімейний лікар і трагічним тоном повідомив, що тест вже готовий, і він позитивний.

Лікування і самоізоляція

Призначення лікаря – аспірин кардіо.

«Антибіотики не треба, слідкуйте за диханням, вимірюйте температуру, не пропустіть пневмонію»

Все інше сама собі визначала. Засоби від кашлю та краплі від нежитю – от і все лікування. На щастя, хвороба протікає легко. До нежитю та кашлю додалися біль у м’язах та у кістках, болять та сльозяться очі, температура днів зо три була 37,2, далі – нормальна.

А найголовніше – відчуття тотальної втоми, буквально по кілька хвилин примушуєш себе зробити будь-що, навіть якусь дрібничку.

Обстеження легень

Звісно, «аби не пропустити пневмонію», за новою українською традицією, лікар запропонував сходити на КТ. Відмовилась – отримала безкоштовне направлення на флюорографію. Теж не на завтра, звичайно, але почуваюся добре, можна й почекати.

У рентген-кабінеті мене зустріла лікар… без «скафандра», у звичайному лікарняному халатику та масці. Спитала причину обстеження - не здивувалася і не злякалася відповіді.

«У мене сьогодні зранку 90% хворих – з «короною»

Результат – легені чисті, патології не виявлено. Отже, лікую далі симптоми застуди.

Висновки

Наразі моє лікування коштує не так вже і багато. Допомога сімейного лікаря, обстеження – безкоштовні. До одужання ще далеко, але щодо цього є підстави для оптимізму.