Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

Дитячі табори під час карантину: чому це неможливо


Літо, спека, канікули, море чи гори… Хто з батьків не прагне оздоровити влітку своїх дітей, відправивши на відпочинок. Однак у Центрі громадського здоров’я України пояснили, чому оздоровлення дітей у літніх таборах неможливе під час пандемії COVID-19.

фото - pxhere.com

Так, фахівці зазначають, що навіть за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів у приміщеннях та на території закладів оздоровлення, відвідати такі літні табори зможуть не всі діти, які цього потребують. Проте оздоровитися й відпочити слід дітям з усієї України. Це означає переміщення дітей із різних областей, де рівень захворюваності теж відрізняється. Враховуючи епідемічну ситуацію у кожному окремому регіоні, слід уважно задуматися над тим, що літні табори відвідуватимуть діти із регіонів із високими показниками захворюваності. Тож зібрання разом великої кількості дітей до моменту скасування карантинних заходів заперечує самому поняттю «оздоровча кампанія» та збільшує ризик інфікування.

фото - unsplash.com

Зважаючи на поточну епідемічну ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в Україні, відкриття дитячих оздоровчих закладів зараз буде передчасним через значний ризик розповсюдження хвороби.

Та й епідситуація на 25 липня в Україні не дуже втішна. За добу на коронавірус захворіла майже рекордна кількість людей – 1106 добу 611 пацієнтів. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 205 осіб. Одужали за Зафіксовано 19 летальних випадків. Найбільше підтверджених випадків зареєстровано за минулу добу в Києві (129), а також у Львівській (114), Одеській (97) та Івано-Франківській (85) областях.

Крім того, збільшилась і кількість регіонів, не готових до послаблення карантинних обмежень. Якщо ще кілька днів тому, мова йшла про 6 областей, то 25 липня їх стало 9. Зокрема, згідно з таблицею МОЗ, несприятлива епідемічна ситуація наразі спостерігається у Волинській, Вінницькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

Нагадаємо, що регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в регіоні кожні три дні аналізує епідемічну ситуацію щодо поширення COVID-19 і розглядає питання посилення протиепідемічних заходів. Рішення про посилення протиепідемічних заходів може бути відмінено не раніше ніж через сім днів з дня його прийняття з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.

24 липня "Погляд" інформував, що хворих на COVID-19 в Україні більшає.