Два роки безвізу з ЄС: куди їздять українці?
Майже три мільйони громадян України за час дії безвізового режиму з Євросоюзом перетинали кордон з біометричними паспортами
11 червня 2017 року набув чинності безвіз із Євросоюзом. За цей час безвізовий режим із ЄС став звичним і зручним для українців. Так, за інформацією Держприкордонслужби, 9,2 млн громадян України перетнули кордон за біометричними паспортами, із них майже 3 мільйони українців прямували без віз.
Вочевидь, для певної кількості українців зарубіжні поїздки стали звичними, адже, як зауважують прикордонники, загалом з початку дії безвізового режиму українці здійснили 42,6 млн поїздок до країн Євросоюзу.
Найбільше – понад 1 млн осіб – перетнули кордон із Польщею. Також для українців були активними ділянки кордону з Угорщиною та Румунією, де безвізовим режимом скористались понад 350 тисяч та більше 245 тисяч осіб відповідно. Майже 226 тисяч осіб перетнули кордон зі Словаччиною. Майже 1 мільйон українців обрали скористалися авіаційним сполученням. А ось морське сполучення є найменш популярним, ним скористалось близько 500 осіб.
«Загалом за другий рік безвізу ( з 11.06 2018 по 11.06.2019рр.) зафіксовано 2,35 млн поїздок українців-безвізовиків. А це в 4,2 рази більше ніж за перший рік (з 11.06 2017 по 11.06.2018рр.) - 560 тис. осіб. Це свідчить про те, що все більше українців віддають перевагу безвізовим поїздкам (виключно за біометричними паспортами), особливо з погляду на закінчення терміну дії віз, що були видані до 11 червня 2017 року. Також зазначимо, що в межах компетенції Державна прикордонна служба України виконала всі завдання, які були визначені планом дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. Наразі 157 пунктів пропуску через державний кордон обладнано засобами біометричного контролю та підключено до баз даних Інтерполу, а сучасні технічні засоби дозволяють автоматично перевіряти всі типи біометричних документів», йдеться в повідомленні Держприкордонслужби.
Раніше «Погляд» публікував думку експертів про те, що статистика безвізових років досить втішна, і кількість подорожувальників надалі ростиме.
Втім, для багатьох українців стали звичними не лише туристичні чи гостьові подорожі за кордон, а й так зване гастарбайтерство. Як повідомляє «Погляд», 9% наших громадян хочуть виїхати на роботу та повернутися до дому. Докладніше про опитування з цього приводу можна прочитати тут.