Новини
Новини Київської області
Вишгород
Екологія
Кримінальні новини
Вода

Два кілометри рибальських сіток порубали сокирою


У Вишгородському районі 29 травня Київський рибоохоронний патруль вчергове утилізував заборонені знаряддя лову за постановами суду

Кілька днів тому, 23 травня, «Погляд» писав про те, що Київський рибоохоронний патруль знищив браконьєрські знаряддя вилову риби, а сьогодні на березі Канівського водосховища (нижче дамби Київської ГЕС) у Вишгородському районі, відбулася ще одна така «акція»: утилізовано 48  сіток загальною довжиною 2 012 метрів. Крім того, знищено 39 «косинок», 24 «павуки», по три ості, «екрани» та драчі, а також раколовку та «вертоліт». Це вже третя така утилізація цього року.

Знищили браконьєрські сітки, як зазначає Київський рибоохоронний патруль, механічним шляхом: порубали сокирою. За цим процесом стежили, окрім членів комісії Київського рибоохоронного патруля,  представники Вишгородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області та Управління фінансів Вишгородської районної держадміністрації.

Київський рибоохоронний патруль звертає увагу на те, що за використання заборонених знарядь лову передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Ця стаття передбачає штраф у розмірі від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів. За незаконне рибальство, що призводить до істотної шкоди, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн, або обмеженням волі на термін до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього улову. Якщо ж ще й було використано вибухові, отруйні речовини, електрострум чи  інший спосіб масового знищення риби, то буде накладений штраф у розмірі 3400 – 6800 грн чи обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий термін з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

«Гаряча лінія» Київського рибоохоронного патруля: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.