Новини
Новини Київської області
Події

Друкували фальшиві гривні і збували наркотики: на Київщині іноземець організував підпільний «бізнес»


Ватажком групи фальшивомонетників виявився 43-річний громадянин Лівану.

Учасники угруповування займалися виготовленням та розповсюдженням фальшивих купюр, які друкували просто у будинку ватажка у Київській області. Окрім цього, як зазначили у пресслужбі Київської міської прокуратури, злочинці не гребували збутом наркотиків у великих обсягах.

Організатором «бізнесу» виявився 43-річний громадянин Ліванської Республіки. Типографію для друку фальшивих гривень облаштували у його будинку. Окрім національної валюти, зловмисники підробляли й іноземну.

Спочатку купюри номіналом у 200 гривень та 100 доларів США друкували на кольоровому принтері, а згодом наносили на фальшивки відтиск необхідного портрету та відповідні захисні елементи.

Правоохоронці повідомили, що гроші, які виготовляли у підпільній друкарні проходили контроль на спеціальних електронних пристроях. За таку високоякісну підробку група брала з клієнтів половину номінальної вартості купюр.

Аби вийти на слід групи, правоохоронці проводили «контрольні закупки» фальшивих грошей, а також наркотиків, які розповсюджували члени банди.

Згодом була проведена спецоперація, в ході якої було затримано одного з учасників злочинного угруповання після збуту підроблених грошових коштів на суму 30 тисяч гривень. Також слідчим вдалося встановити місце знаходження нарколабораторії з якої йшов трафік наркотичних речовин, а саме коноплі. Вона розміщувалася у місті Черкаси.

Фото: Київська міська прокуратура

В результаті, поліція затримала чотирьох членів групи, їм повідомлено про підозру та вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.