Дорослі підтримують впровадження сексуальної освіти в школах: опитування
Згідно дослідження «Обізнаність та ставлення спільноти вчителів до комплексної сексуальної освіти», майже 84 % батьків та вчителів вважають, що школа має давати учням і такий вид знань.
Питання – чи потрібно дітям давати знання щодо сексу в школах – ще не вичерпало себе у форматі дискусій. Думок «за» і «проти» немало.
Соціологи ж провели дослідження, яке показало, що майже 84 % батьків та вчителів вважають, що в школах може бути сексуальна освіта.
Результати дослідження «Обізнаність та ставлення спільноти вчителів до комплексної сексуальної освіти» були презентовані під час конференції «Впровадження комплексної сексуальної освіти і принципів гендерної рівності: перспективи в Україні 21-го століття», яка з міжнародною участю відбулась 19-20 листопада. На заході обговорювали роль комплексної сексуальної освіти (КСО) у розвитку ключових компетенцій молоді в галузі здоров’я, безпеки і соціального добробуту.
«Результати дослідження показують, що на шляху впровадження КСО досі існують бар’єри, зокрема стереотипи та міфи про її контент, недостатня обізнаність щодо світових досліджень, які доводять її ефективність», - йдеться у прес-релізі про дослідження.
Отже, що показали результати дослідження?
- 89% батьків та 92% вчителів підтримали думку про те, що сім’я, у якій виховується дитина, має забезпечувати сексуальну освіту.
- 48% матерів і татів позитивно ставляться до участі їхньої дитини у відповідних неформальних заходах поза школою, наприклад, у тренінгах, лекціях, онлайн-курсах.
- 40% респондентів-освітян впевнені у власних відповідних компетенціях і переважно позитивно оцінюють свою готовність до реалізації сексуальної освіти в школах.
Цікаво, що
- 62% опитаних вчителів/ок переконані, що дівчата, які носять короткий одяг та використовують макіяж, цим спонукають хлопців до активних залицянь;
- 33% переконані, що в Україні аборти мають бути заборонені;
- 36% вважають, що негетеросексуальна орієнтація потребує лікування;
- 19% зазначають, що діти з ВІЛ не повинні вчитися разом з іншими дітьми;
- 91% вчителів мають запити щодо власної підготовки, супровідних матеріалів та підтримки з боку МОН та інших сторін освітнього процесу.
«Відкритий діалог між дорослими та дітьми – один із важливих інструментів, яким можна передбачити та захистити дитину від небажаної інформації. Ми маємо розуміти та нести відповідальність за майбутнє підростаючого покоління – не відкладати важливі теми для розмов на пізніше», - підкреслила Оксана Савицька, керівник експертної групи з питань дошкільної освіти МОН.
ДОВІДКА. Дослідження «Обізнаність та ставлення спільноти вчителів до комплексної сексуальної освіти» проводилося за підтримки Міністерства освіти та науки України Аналітичним центром Cedos у партнерстві з Дослідницькою агенцією Info Sapiens на замовлення UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення. Опитування відбувалося у грудні 2019 - червні 2020 і охоплювало усю країну, окрім тимчасово окупованих територій.
«Погляд» інформував, на що скаржаться неповнолітні, телефонуючи на дитячу гарячу лінію.
Також «Погляд» повідомляв, що через захворювання на COVID-19 учнів або працівників освіти 6 339 учнів середніх навчальних закладів області перейшли на віддалене навчання.