Донором кісткового мозку може стати кожен бажаючий до 35 років
Ведуча Алла Мазур, яка понад рік боролася з онкологічним захворюванням, закликала українців допомогти іншим одужати.
На своїй сторінці у Facebook Алла Мазур написала:
«Якщо вам до 35-ти – просто проведіть паличкою за щокою і відправте цей результат! Якщо більше - можна допомогти грішми. І ми разом – вирвемося із замкненого кола. І кількома простими рухами – зможемо врятувати комусь життя».
Вона пояснила, що таким чином кожен бажаючий може стати потенційним донором кісткового мозку.
«Те, що може врятувати життя тисячам хворих, насамперед дітлахів, – є просто в нашій крові. Кістковий мозок! От тільки знайти кожному українському хворому того, хто підходив би, – велика проблема. Навіть найрідніші не завжди з цього числа. А знайти донора неродинного – ще донедавна було цілою проблемою! Його шукали за кордоном. Держава тратила шалені гроші. І – нічого не робила, щоб допомагати своїм – тут! Лише в грудні 19-го з’явився проблиск надії. Рада розблокувала використання іноземних реєстрів донорів кісткового мозку, узаконила існування в Україні реєстрів недержавних. І вже за один рік – в Охматдиті зробили 5 вдалих пересадок».
За її словами, Роман Куць створив перший і єдиний наразі в Україні недержавний реєстр донорів кісткового мозку, що дає змогу обмінюватися даними зі світовим реєстром, збільшуючи шанси знайти донора для українців.
Як пройти тестування?
Потрібно 5 хвилин вашого часу. Зайдіть на сайт https://ubmdr.org, заповніть просту анкету про згоду. Отримайте поштою конверт, зробіти мазок у роті і відправте його назад. Дивіться відеоінструкцію з використання тест-набору.
Також Алла Мазур додала, що допомогти можна й фінансово, адже аналіз кожного донора коштує 35 євро (близько 1000 гривень).
Рахунок реєстру: БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку « , ЄДРПОУ 41961160, МФО 338783 ПАТ КБ Приватбанк , р/р UA563387830000026000055123973
Номер картки голови благодійного фонду Куць Роман: Приватбанк – 5169330512576833
Довідково:
Нині 32 мільйони людей у світі зареєстровані як потенційні донори кісткового мозку. В українському реєстрі донорів кісткового мозку зареєстровано 2790 українців. Кожної години одній людині діагностують рак крові в Україні.
«Погляд» також писав, що Британський штам коронавірусу вже в Україні. Перші два випадки підтвердилися в Івано-Франківській області.
Дізнайтесь, де у київському метрополітен є аптечки і дефібрилятори (список).
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.