Новини
Суспільство
Технології
За кордоном

До кінця 2020-го понад 1 млрд людей житимуть в зонах покриття 5G


Потреба в стабільному зв'язку стала цьогоріч фундаментальною, тому ємність і поширення стільникових мереж, а також ще більш стрімкий і масштабний розвиток технології 5G – неминучий.

Фото: pixabay.com

До такого висновку прийшли в компанії Ericsson.

Згідно опублікованому вже традиційному звіту про використання мобільних пристроїв та мобільному трафіку в світі – Ericsson Mobility Report – вже до кінця 2020 року понад 1 млрд осіб (15% населення земної кулі) житиме в зонах покриття 5G. Натомість в 2026-му їх буде вже 3,5 млрд (40% від усього стільникового трафіку в світі).

Ключові дані

На думку експертів, 2020 рік увійде в історію як рік глобальних потрясінь, які суттєво вплинули на повсякденне життя людства. Наразі домінуюча мережа в світі – LTE: до кінця року вона збільшить кількість користувачів до 4,5 млрд, це 57% всіх абонентів в світі. Але вже до кінця 2021 року LTE досягне піку свого поширення (4,8 млрд абонентів), після чого користувачі почнуть поступово переходити на 5G.

Так, до кінця 2026 року доступ до широкосмугового мобільного зв'язку буде вже у 91% абонентів в світі: це 6,4 млрд унікальних абонентів і 8,8 млрд підписок сумарно (при тому що населення Землі до цього часу становитиме, за приблизними оцінками, близько 8,2 млрд людей). 85% з них (7,5 млрд) припадатиме на смартфони – проти 75%, або 6,1 млрд сьогодні.

Основне зростання поширення 5G прийдеться на Китай. Але в 2026 році лідерство перехопить Північна Америка, частка використання технології там перевищить 80%. При цьому експерти прогнозують, що «звикання» до 5G буде значно швидшим, ніж до 4G (LTE) після його запуску в 2009 році.

Корективи, які внесла пандемія

За даними Ericsson, за перші півроку пандемії COVID-19, яку складно назвати інакше, крім як надзвичайною ситуацією, перерозподіл мобільного трафіку сильно змінився. З офісів і місць громадського користування він перемістився в домогосподарства (в одних тільки Штатах 60% співробітників повністю перейшли на віддалену роботу). Недолік особистої комунікації люди також компенсують мобільним зв'язком – голосовий мобільний трафік виріс на 40%. Все це створило додаткове навантаження на домашні мережі і вимагає розгортання технологічних рішень з більшою пропускною здатністю.

На думку експертів, навіть коли епідемія закінчиться, технології все одно будуть потрібні. Так, високоякісний зв'язок вже став одним з наріжних каменів телемедицини. Для прикладу, вже сьогодні в деяких країнах «підключені» машини швидкої допомоги можуть в реальному часі отримувати дані про дорожній рух, обирати оптимальний маршрут, ділитися статусом пацієнта з медиками в лікарні.

На порозі Четвертої промислової революції

Удосконалення комунікацій, зокрема поширення 5G, – один з елементів так званої Індустрії 4.0, вона ж – Четверта промислова революція. Під Індустрією 4.0 мається на увазі безпрецедентний рівень автоматизації, використання промислового Інтернету(IIoT), доповненої реальності (AR) та аналізу даних (наприклад, прогнозоване техобслуговування).

Що це дасть на практиці? Комунікаційні технології нового покоління допоможуть малим і середнім підприємствам ставати помітнішими, виходити на глобальні ринки, збільшувати експорт, підвищувати свої позиції в ланцюжку створення вартості і в кінцевому підсумку підвищувати рівень національного ВВП.

Як повідомляв «Погляд», на думку NASA, впровадження 5G оберне прогнозування погоди в хаос.

Нагадаємо, Президент України дав старт впровадженню в країні Стандарту 5G ще минулоріч. А наприкінці листопада цього року SpaceX вивела на орбіту ще 60 супутників системи Starlink, наразі ж їх на земній орбіті близько 900. І хоча всього планується запустити близько 12 тисяч супутників, космічний Інтернет від Ілона Маска успішно пройшов бета-тестування, його швидкість вже сягає 10.1 Мбіт/сек.