Новини
Україна

До 25 не мобілізують та потрібно знати правила ВЛК (ВІДЕО)

Уряд змінив вже ухвалені раніше документи.

Відтепер військово-лікарську комісію не потрібно проходити в рамках процедури бронювання військовозобов’язаного громадянина, а також тим, кому не виповнилося 25 років.

Про це йдеться у новій постанові уряду № 675 від 7 червня 2024 року.

Зокрема, цим документом Кабінет міністрів вніс зміни до:

порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів № 1487 від 30 грудня 2022 року;

порядку про призов громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період № 560 від 16 травня 2024 року.

Так, згідно з новою постановою, під час дії воєнного стану призовників мають відправляти на проходження ВЛК лише у тому разі, якщо їх прийняли на військову службу в добровільному порядку.

Ба більше, коли в Україні, як зараз, діє мобілізація, то процедура відстрочки від призову теж не передбачає направлення громадян на ВЛК.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів ухвалив рішення, згідно з яким, керівники підприємств оборонно-промислового комплексу та енергетики зможуть бронювати до 100% працівників. Крім того, для критичних підприємств збільшили термін бронювання з шести до 12 місяців і дозволили бронювати військовозобов’язаних із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями.

При цьому для поліцейських і працівників ДСНС, у разі обґрунтованої потреби Міністерства внутрішніх справ, кількість заброньованих працівників може становити до 100% працівників.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.