Новини
Суспільство
Екологія
Земля
Вода
За кордоном

До 2040 року у світі буде більше мільярда тонн пластикових відходів


Згідно найбільш ймовірному сценарію, який враховує поточну тенденцію до збільшення виробництва пластику та відсутності значних змін в напрямку повторного використання і переробки цього матеріалу, до 2040 року людство накопичить на планеті 1,3 мільярдів тонн пластикових відходів.

Фото: pixabay.com

Результати дослідження вчених на цю тему опублікували в CNBC.

Аби кількісно оцінити рівень пластикового забруднення, дослідники з Університету Лідса вивчили показники виробництва, використання та утилізації пластмаси по всьому світу та створили модель для прогнозування майбутнього пластикового забруднення на планеті.

Сценарій передбачає, що до 2040 року лише в океані буде знаходитися 600 мільйонів тонн пластику, що еквівалентно вазі трьох мільйонів синіх китів.

«Це перша комплексна оцінка того, якою може бути картина світу через 20 років. Якщо викласти весь цей пластик на плоску поверхню, то він займе територію, в півтора рази більшу за Великобританію», – зазначає співавтор дослідження з Університету Лідса Костас Веліса.

За оцінками вчених, наразі пластик є третім за масою штучним матеріалом на планеті після сталі та бетону. Загальна маса пластику, виробленого з початку 1950-х років, наразі складає 8300 мільйонів тонн.

Нагадаємо, нещодавно вчені знайшли мікропластік навіть в льодах Антарктиди.

Вчені вважають, що для скорочення пластикового забруднення необхідно комплексне втручання, що включає збільшення рівня переробки, скорочення виробництва і заміну пластика іншими доступними матеріалами. Такі дії можуть допомогти до 2040 року зменшити кількість пластику, що потрапляє в океан, на 80%.

Варто зазначити, що вже у наступному році Україна може відмовитися від пластикових пакетів.