Новини
Україна-суспільство

До 150 000 грн на власну справу: держава кличе мігрантів назад


Одна з головних умов — людина має інвестувати й власні кошти у сумі не меншій, ніж та, що видала держава.

Уряд підтримав законодавчу ініціативу про грантову підтримку на власну справу для трудових мігрантів. Про це повідомив у Telegram прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль.

На відкриття власної справи пропонують виділити з державного бюджету 108 млн грн. Передбачається, що таку допомогу зможуть отримати 720 осіб. Розмір допомоги складатиме до 150 тис. грн.

"Ми розраховуємо, що така підтримка дасть стимули для людей залишатися в Україні, відкрити власний бізнес, інвестувати кошти у свою громаду та у нові робочі місця для українців. Це розумна політика, яка спрямована на те, аби українці розвивали власну економіку та країну", -

Денис Шмигаль

Не все так просто

Втім, як зазначають в Урядовому порталі, фінансування трудових мігрантів залежатиме від їхнього страхового стажу. Громадяни України, які мають страховий стаж понад 10 років, зможуть отримати одноразову допомогу на безповоротній основі за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

А от громадяни з меншим страховим стажем зможуть отримати допомогу у формі безвідсоткової державної позики та мають повернути кошти протягом наступних 5 років.

Також учасникам програми нададуть безкоштовні консультації з питань організації підприємницької діяльності та запропонують профільний навчальний курс по створенню бізнес-плану.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що в Україні за рік було зареєстровано 1 138 149 осіб, які мали статус безробітних, з них працевлаштувались за направленням ЦЗ та самостійно лише 365 629 особи. Проте урядовці запевняють, що рівень безробіття в Україні нині контрольований.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: pixabay