Новини
Україна
Здоров'я

Для померлих від ковіду кремація та поховання тіла в щільному пакеті не обов’язкова


Відповідну інформацію розмістив на своїй Фейсбук сторінці головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Фото: Сергій Бобильов (TASS)

Він зробив це, щоб спростувати інформацію, яка з'являється у різних ЗМІ та на сторінках соціальних мереж про те, як саме потрібно хоронити людей, які померли від коронавірусу.

«Бачу чимало публікацій у засобах масової інформації та соцмережах про, подекуди, дикунські речі, які відбуваються під час поховань померлих від ковіду»,-пише Ляшко.

Головний державний санітарний лікар України запевняє, що відповідно до діючих правил та рекомендацій від МОЗу щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби (COVID-19) люди мають можливість попрощатися, забрати тіло та поховати рідних за звичайною процедурою, але з обов’язковим дотриманням усіх необхідних заходів безпеки.

Він також зазначив, що Постановою № 44 про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби (COVID-19) https://moz.gov.ua/golovnij-derzhavnij-sanitarnij-likar... прописано, що лише за наявності надмірного виділення біологічних рідин з тіла померлого, його ховають у щільному пакеті, щоб уникнути інфікування збудником коронавірусної хвороби. Якщо дотримуватися усіх прописаних норм та правил при похованні та безпечному поводженні із тілами померлих проблем не має виникати.

«На жаль, у реальності маємо ситуації, коли рідні померлого мають пройти сім колів пекла, щоб попрощатися та поховати своїх рідних. Ще раз звертаюся до усіх, хто має відношення до процесу організації поховання.

Не зловживайте розгубленим станом рідних та не спекулюйте на прописаних нормах, адже там немає обмежуючих правил, що ЛИШЕ кремація померлого чи поховання ЛИШЕ у щільному пакеті»,-наголосив Віктор Ляшко.

Як повідомляв «Погляд», гірськолижний курорт «Буковель» закривають на карантин.

«Погляд» розповідав, що ВООЗ відкидає сумніви щодо якості вакцини AstraZeneca.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.