Новини
Україна-суспільство

Для аграріїв оновили програму зі здешевлення кредитів


Уряд схвалив постанову, яка оновлює Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.

Фото: pixabay

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

"У 2021 році для здешевлення кредитів планується спрямувати 1,2 млрд гривень. Це одна з найуспішніших програм підтримки аграріїв, яка надає доступ до дешевого кредитування та сприяє залученню коштів в агросектор. Цього року скористуватися програмою та отримати компенсацію зможуть понад 4,4 тисячі сільгоспвиробників", -

міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко

Проєктом постанови пропонується:

  • визначити прозорий порядок відбору претендентів на підтримку;
  • уточнити напрями використання кредитних коштів:
  1. надається можливість отримувати компенсацію за коротко- та середньостроковими кредитами на поповнення обігових коштів (сільськогосподарські товаровиробники, які постраждали від погодних умов та яким банки реструктурували кредити, матимуть можливість отримати часткову компенсацію відсотків за кредитами);
  2. середньо- та довгостроковими кредити, залученими для придбання основних засобів с/г виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів с/г призначення, а також з переробкою с/г продукції.
  • визначити кінцеві терміни подачі заявок суб’єктами для отримання компенсації та реєстрів компенсаційних виплат позичальникам, які подаються до Мінекономіки уповноваженими банками (щороку до 1 листопада).Так, максимальний обсяг компенсації позичальникам, які займаються тваринництвом становитиме 15 млн грн, іншим позичальникам – 5 млн грн.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що на деякі види аграрної продукції знизили ПДВ з 20% на 14% по окремих видах сільськогосподарської продукції, а саме: великої рогатої худоби, свиней, молока, цукрових буряків, пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, насіння льону, ріпаку, соняшнику.

Також ми писали, що на початку грудня президент підписав закон про державну підтримку аграріїв. Цей закон дає можливість розширити коло потенційних одержувачів держпідтримки.

Щоб бути першим у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу, переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Підписуйтесь у фейсбуці на Погляд Київщина і дивіться на YouTube.