Дівчинка, що втратила ноги під час обстрілу агресора рф: поїде на Бостонський марафон (ВІДЕО)
Українська 12-річна спортсменка Яна Степаненко візьме участь у знаменитому Бостонському марафоні. Яна втратила обидві ноги під час ракетного удару по вокзалу у Краматорську і 13 квітня побіжить на спеціальних протезах. Нажаль, терористичні обстріли російськими військами мирних українських міст не припиняються.
Яна Степаненко прагне продемонструвати всьому світові незламність українського народу. У юної українки є ще одна мета – благодійна. 12-річна спортсменка проводить збір на спортивний протез для важкопораненого захисника.
Олександр Рясний є пацієнтом UNBROKEN Ukraine. Він служить з 2011 року. Саме в цей рік народилась Яна. Олександр був в АТО та ООС, а потім боронив Україну на Запорізькому напряму. Поранення отримав у вересні минулого року. Поруч з Олександром розірвався снаряд і боєць втратив праву ногу. Він опановує звичайний протез та планує повернутись на службу. А також Олександр мріє знову бігати.
Яна воліє, аби Олександр, як і вона, теж мав можливість бігати. Ініціативу юної спортсменки підтримала Благодійна платформа dobro.ua. Проект отримав назву "Незламна Яна біжить заради захисника".
Взяти участь Бостонському марафоні Яну Степаненко запросила американська фундація One World Strong Foundation. Організація допомагає ветеранам і цивільним, які постраждали внаслідок терактів та військових дій. Своєю участю у всесвітньо відомому марафоні Яна прагне нагадати світові, що війна в її країні триває, продовжують страждати та гинути діти і дорослі. Вже скалічено тисячі життів і щодня зростає кількість людей з ампутаціями. Та попри все, українці залишаються незламними.
Яна Степаненко ретельно готується до участі у змаганнях. Спортсменка тренується чотири рази на тиждень. Двічі у Центрі UNBROKEN із фізичним терапевтом та ще двічі на велотреку та стадіоні з професійними тренерами.
"Коли я пробігла перший раз, мені було дуже страшно, але водночас була гордість, що хоч трішки, але пробігла. Я пережила дуже важкі моменти і зараз рада, що можу ходити і бігати. Відомий американський протезист Пітер Гарш подарував мені бігові протези і з того моменту я знову полюбила біг. Скоро в мене буде перший марафон, але у мене класні реабілітологи та тренери, які займаються зі мною і заставляють працювати. Мене підтримує моя родина: моя мама, брат, племінниця, сестра. Перед Бостонським марафоном на п’ять кілометрів, я трішки хвилююся, але вірю, що в мене все вийде, і я хочу бути прикладом для інших людей та дітей".
Нагадаємо, собаки з кінологічного центру поліції Київщини допомагають у реабілітації військових. Команда емоційної підтримки Кінологічного центру поліції Київщини регулярно відвідує шпиталі, де лікуються поранені військовослужбовці. Кінологи застосовують особливу методику для покращення психологічного стану пацієнтів. Працюють зі спеціально навченими собаками, які вміють надавати підтримку, знижувати рівень стресу і створювати позитивний емоційний фон. Така форма альтернативного лікування називається — каністерапія.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.