09.02.2019
Гапон Юлія 000
Із 1 січня в Україні стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році. Згідно з нею вчителі, які займаються репетиторством, до травня мають задекларувати свої доходи.
Як наголошують податківці, репетиторство сьогодні контролювати складно, адже більшість педагогів не декларують дохід від такої діяльності.
Під поняттям «репетиторські послуги» мають на увазі підготовку дітей до школи, вступу до навчальних закладів, ЗНО, навчання з будь-яких предметів тощо. Таку діяльність ведуть вчителі, викладачі та інші особи, які не зареєстровані як фізичні особи-підприємці, тому й не сплачують податки.
Тож якщо викладач-репетитор не є фізичною особою-підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію за наслідками звітного року, а також сплатити податок із таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Податкового кодексу України).
Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік викладачам-репетиторам слід подати до 1 травня за місцем податкової адреси (реєстрації) за формою Податкової декларації про майновий стан і доходи.
«Є надія, що громадяни, які надають послуги з репетиторства, є сумлінними, виявлять свою громадянську позицію і сплатять податки. Незадекларовані доходи сьогодні – це втрати бюджету, які необхідні для соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, своєчасності виплат пенсій та стипендій, зарплат тим же вчителям та викладачам», – зазначають у ДФС.