Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека стала бездомною
Регіональне відділення фонду держмайна України по м. Києву не продовжило договір оренди з бібліотекою ім. Заболотного
Унікальна книгозбірня – єдина в Україні державна спеціалізована архітектурно-будівельна бібліотека з величезним книжковим фондом стала «бездомною».
«8.01.2020 17:40 бібліотека отримала Заяву від Регіонального відділення фонду державного майна України по м. Києву про припинення чинності договору оренди № 7023 від 31.12.2014 в зв'язку із закінченням строку його дії», повідомляє установа на своїй Фейсбук-сторінці. І зауважує, що ще 27.12. о 18:30 планувалося продовжити термін оренди на 1 місяць, але вочевидь, це не спрацювало.
Ситуацією стривожені не тільки співробітники бібліотеки, а й громадськість.
«Державне управління справами виставило Державну наукову архітектурно-будівельну бібліотеку імені В.Г. Заболотного на вулицю. Вони не підписали новий договір оренди з Галиною Войцехівською, директоркою бібліотеки. Будівля на просп. Перемоги, 50 була відновлена для потреб бібліотеки лише у 2015 році за кошти Держбюджету і тепер єдина державна спеціалізована бібліотека опинилася без дому. Це і сором за державних управлінців і надзвичайно великий ризик для збереження архітектурної спадщини України, від 16 до 21 століття, адже сотні рукописів, які існують в єдиному екземплярі, можуть бути втрачені», повідомляється на Фейсбук-сторінці «Розуміти Радянський Поділ».
Дослідники пояснюють, чим ця ситуація загрожує їм: «Така дія є загрозою і нашої діяльності, як громадської організації, адже величезна кількість інституційних і приватних фондів, періодика, що ми використовуємо в публікаціях -- саме з бібліотеки Заболотного». І просять вимагати від ДУС, МІНрегіону та Офісу президента, аби будівля у Києві по Проспекту Перемоги, 50, була передана у власність бібліотеки назавжди – того, щоб зберегти і примножити унікальну колекцію світового рівня.
Як повідомляв «Погляд», цьогоріч Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного, що поки що розташувалась за адресою проспект Перемоги, 50, відзначила своє 75-річчя. Як повідомляв «Погляд», у сховищах бібліотеки зберігаються унікальні експонати – перша книга з архітектури, проєктна документація та карти Києва, стародруки, книжки XVII століття, в яких є описи втрачених об’єктів.
Фото: Розуміти Радянський Поділ