Суспільство
Україна-суспільство

Депутати хочуть підвищити штрафи за перевищення швидкості

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає запровадження штрафів для водіїв транспортних засобів за перевищення швидкості в межах населених пунктів більше 80 км/год.

Депутати хочуть підвищити штрафи за перевищення швидкості - зображення
Фото: pixabay

Відповідно до тексту законопроєкту, розміщеного на сайті парламенту, депутати пропонують внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів.

Зокрема, доповнити статтю 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення новою частиною. Тож передбачається запровадити штраф за порушення допустимої швидкості у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто майже 3,5 тисячі гривень.

Призначати штрафи та розглядати такі справи, ймовірно, буде Нацполіція чи Військова інспекція безпеки дорожнього руху ЗСУ.

Автори проєкту закону переконані: це допоможе підвищити рівень безпеки дорожнього руху та зменшити кількість ДТП, які трапляються через перевищення водіями допустимої швидкості руху.

Нагадаємо, в українців, які ухиляються від сплати штрафів, вже відбирають авто. Так, працівники виконавчої служби вилучили автомобіль у рекордсмена за кількістю неоплачених штрафів. Автовласник з Києва не сплатив 147 штрафів на суму 130 тисяч гривень.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.