Україна
Культура
Україна-суспільство

День українського борщу: нардепи встановлять нове свято (ВІДЕО)

В Україні може з'явитися нове свято, присвячене національній страві.

Відповідний проєкт постанови зареєстрували на сайті парламенту.

Авторами цього законопроєкту є низка народних депутатів від «Слуги народу», «Голосу», «Європейської солідарності», груп «Партія «За майбутнє» та «Довіра», а також від позафракційних.

На їхню думку, свято українського борщу збереже і вшанує традиційну українську кухню та культуру.

День українського борщу пропонують святкувати щороку у другу суботу вересня.

Співавтор ініціативи народний депутат Ольга Стефанишина на своїй сторінці Facebook відзначає, що український борщ - не просто страва національної кухні, а також «частинка нашої ДНК».

«Уявіть: щороку в другу суботу вересня будуть проводитися фестивалі, змагання, лекції та дискусії про феномен українського борщу. Його обговорюватимуть у школах, закладах харчування та закладах культури! У цей день (але не лише) ми будемо готувати, їсти, обмінюватись рецептами страви»

Ольга Стефанишина

Один з авторів законопроєкту, народний депутат Ярослав Юрчишин на свої сторінці у Facebook зазначив:

«День українського борщу має стати фантастичним святом, коли українці би влаштовували фестивалі нашої кухні, готували страву вдома та навіть влаштовували змагання на найсмачніший борщ»

Відзначимо, що ідеї про затвердження Дня українського борщу виникла в українських рестораторів на чолі з шеф-кухарем Євгеном Клопотенком.

Євген Клопотенко зауважив, що попри величезну кількість різних свят і днів в Україні немає Дня українського борщу. І це при тому, що ми готові на кожному клаптику землі відстоювати національну страву перед всіма, хто на нього зазіхає.

Також поява цього свята посилить наші позиції в ЮНЕСКО, де розглядається питання про визнання борщу об’єктом нематеріальної культурної спадщини України.

Нагадаємо, заявку про внесення борщу до спадщини ЮНЕСКО Україна подала у березні 2021 року.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.