20.08.2018
Наталія Проценко 0
17 серпня в Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ відзначили солодке медове свято, приурочене до Дня пасічника.
Відвідувачам музею продемонстрували різні сорти меду та продукти з нього, розповіли чимало цікавого з історії бджільництва, а також дали посмакувати медовими напоями, зокрема, медовим квасом від завідувача експозиції «Від бортництва – до вуликового бджільництва» Олексія Скоростецького.
Серед гостей був і віце-адмірал Сергій Гайдук. Він долучився до екскурсії та з цікавістю послухав розповіді про історичні родзинки краю, про нові експозиції ВІКЗ. Сергій Анатолійович зауважив, що пошук і збереження експонатів, які характеризують життя і побут жителів Київського Полісся – дуже необхідна річ, тому заповідник робить важливу справу, формуючи такі експозиції. Серед них і експозиція давніх човнів, про які цікаво розповів завідувач Музею давньоруського гончарства Олександр Кочубей.
Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко, відзначила, що в заповіднику часто проводять заходи, спрямовані на ознайомлення вишгородців і гостей міста з історією краю, з його особливостями, які є справді унікальними. Всім було цікаво дізнатися, що в часи Київської Русі віск і мед відігравали роль своєрідної валюти. А одним із найкращих подарунків, які отримав свого часу імператор Візантії Костянтин, був десятикілограмовий кругляк бджолиного воску, подарований йому княгинею Ольгою.
Хочете дізнатися більше про мед, історію бджільництва та історію вишгородського краю – запрошуємо вас до Музею гончарства ВІКЗ!
Джерело: Вишгородський історико-культурний заповідник