Новини
Україна

Де в Україні вирощують найдорожчу у світі ягоду


На заміну сезонній полуниці та черешні прийшла лохина. Сьогодні ця ягода користується шаленим попитом у світі, адже має велику кількість вітамінів: А, С, Е, В; корисна для зору та імунітету загалом.

ІА «Погляд»

Лохина вважається найдорожчою ягодою. Попри те, що батьківщиною лохини є Північна Америка, її активно виробляють по всьому світі, зокрема й в Україні. На європейському континенті лідирує Іспанія та Польща.

Як повідомомляє ТСН, Україна за 5 років може стати одним із головних експортерів лохини на ринки Євросоюзу. Українську лохину вже купують у Євросоюзі, Малайзії, Білорусі, Об’єднаних Арабських Еміратах, Синґапурі, Гонконзі.

Вирощують українці лохину в привабливих за кліматом регіонах: на Житомирщині, Чернігівщині, Волині, Карпатському краю.

За даними Landlord.ua, площа плантацій на Житомирщині становить близько 400 га. Також у цьому регіоні працює практично найбільший в Європі виробник лохини — фірма "Бетек" (площа плантацій становить 325 га). Ще 200 га насаджень розташовані у Волинській області (більшість з них належить компанії "Флора"), і понад 100 га — у Київській області.

Висока вартість на ягоду - передусім через витрати на ретельний догляд та збір рослини.

За словами агронома, на гектар лохини треба 20 тис. кубічних літрів води. Для прикладу, така кількість води з домашнього крана коштувала би щонайменше 436 тис. грн. Кожну ягідку слід зривати обережно, аби не стерти природний наліт, який робить лохину блакитною. Пошкодження плівочки експортери вважають браком, і вартість ягоди може знизитися до 20%.

Пік сезону лохини припадає на серпень-вересень. Наразі на ринках Київщини ягоду відчизняного виробництва можна придбати від 180 грн/кг, імпортна коштує від 300 грн/кг.

Завдяки селекції зараз у світі понад 200 сортів лохини. Також рослина використовується як натуральний барвник для одягу, меблів. З лохини роблять корисний й дорогий мед.

Нагадаємо, ми розповідали, що 10 кг радіаційної чорниці назбирав житель Київщини. Крім того, в Чорнобильській зоні затримали трьох мешканців Рівненщини, які збирали чорницю. Чоловіки вже встигли назбирати майже 200 кг ягід.