Де в Україні планують встановити камери автофіксації?
У 2021 році планується встановити 220 камер фотофіксації по Україні.
Як повідомив заступник міністра внутрішніх справ Арсен Аваков, за 8 місяців 2020-го за допомогою системи автофіксації вдалося поповнити державний бюджет України на 210 млн грн.
Також він зазначив, що завдяки камерам фотофіксації кількість ДТП с постраждалими зменшилася втричі.
Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що незважаючи на зменшення кількості ДТП, як і в будь-якому нововведенні, існує зворотна сторона. Це співвідношення покарання за порушення того чи іншого швидкісного режиму, яке ще буде у подальшому коригуватись.
Посилення відповідальності за керування авто напідпитку
Крім встановлення нових камер системи автофіксації, на водіїв чекає й ще багато чого цікавого. Так, Верховна Рада України найближчим часом має розглянути законопроєкт №2695 про посилення відповідальності за керування транспортним засобом напідпитку та підвищення штрафів за порушення ПДР.
Заступник міністра МВС Антон Геращенко, коментуючи документ, повідомляв про те, що законопроєктом передбачено і право робити раптові перевірки водіїв на стан алкогольного сп'яніння, про це писав "Погляд".
“Верховна Рада розгляне законопроєкт №2695, розроблений групою народних депутатів, які хочуть зберегти життя українців від п’яного бидла на дорогах”, -
Антон Геращенко
Законодавці мають намір дозволити співробітникам поліції здійснювати зупинку у нічний час - з 22:00 до 08:00, а також у святкові, неробочі, вихідні дні і на наступний день. А згідно з останнім пунктом, щопонеділка в Україні на дорогах також буде відбуватися "профілактика".
Штрафи хочуть збільшити у кілька разів
Раніше "Погляд" інформував, що Нацполіція мала намір провести зустріч з парламентським комітетом з питань правоохоронної діяльності, мета якої – обговорення питання щодо підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руху.
“Я прихильник того, щоб підвищити відповідальність за значне перевищення швидкісного режиму”, –
голова Нацполіції Ігор Клименко
Тож, якщо законопроєкт буде підтримано, штрафи значно зростуть. Так, за перевищення швидкості на 50 км/год і більше - порушник повинен буде заплатити 3400 грн (наразі штраф становить 510 грн). Якщо водія двічі за рік зафіксують без ременя безпеки, його можуть заарештувати на строк від 5 до 10 діб або позбавити прав на термін від 3 до 10 діб.
У тому випадку, якщо залишите місце ДТП, вас можуть позбавити водійських прав на термін до 6 місяців, або відправити під арешт на строк від 10 до 15 діб.
Покарання за керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння матиме свою градацію, проте навіть після першого порушення водій позбувається прав спочатку на рік зі штрафом у розмірі 10 200 грн. Друге порушення за рік вже збільшується до 20 400 грн і призведе до позбавлення прав на три роки. На третій раз доведеться заплатити 40 800 грн штрафу з позбавленням прав на 10 років, або ж арешт на 15 діб з позбавленням прав.
Причини подання законопроєкту
Передумовою до створення законопроєкту №2695 була липнева резонансна трагедія на Столичному шосе в Обухівському районі, в якій загинула майже вся родина: двоє дорослих і двоє дітей.
Винуватцем моторошної ДТП став водій автівки "Мерседес", який у 2010 році вже був засуджений за смерть людини під час дорожньої аварії. Чоловік перебував у стані сильного алкогольного та наркотичного сп’яніння, писав раніше "Погляд".
Подібний закон вже був
«Погляд» повідомляв про набуття із 1 липня 2020 року чинності нових, суворіших штрафів для водіїв за керування авто у стані алкогольного, наркотичного або інших видів сп’яніння, та настання кримінальної відповідальності за здійснення цього правопорушення.
Проте незадовго до набуття чинності цього закону - у червні минулого року - депутати прийняли новий законопроєкт № 3314, який 2 липня підписав президент. Новий підписаний закон фактично скасував дію попереднього і повернув нетверезе кермування до категорії адміністративних правопорушень.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.
Фото: pixabay