Новини
Новини Київської області
Культура
Київщина-суспільство

Де на Київщині відвідують кінотеатри: огляд від журналістів «Погляду»


Зазвичай у холодну пору року відвідування кінотеатрів є одним з популярних видів дозвілля. Журналісти ІА «Погляду» зробили власне дослідження щодо того, в яких містах Київщини функціонують кінозали.

фото з відкритих джерел

Історія появи кінозалів у столиці та розвиток у минулому.

Демонстрування кінематографу в Києві почалося з 1897 року у приміщенні Бергоньє театру. Наприкінці XIX століття з'явилися перші стаціонарні «ілюзіони» — кінотеатри Шанцера, «Корсо», «Експрес», розташовані на Хрещатику.

Театр Бергоньє, Київ, фото 1890–1910 рр. фото www.oldkiev

За інформацією Вікіпедії, найдавнішим кінотеатром у Києві вважається кінотеатр «Жовтень», побудований у 1929—30 рр. архітектором Валеріаном Риковим за проектом архітектора Троцького. Відкриття відбулося 8 листопада 1930 р. Кутова будівля у стилі конструктивізму має кінозал на 800 місць і концертний зал. У 1955 р. кінотеатр переобладнаний для показу широкоформатних фільмів.

Про розквіт та занепад галузі

Особливо бурхливим був розвиток і кінематографу (як одного з видів мистецької пропаганди), і широкої мережі кінотеатрів і кіноустановок у СРСР, причому вона охопила практичну більшість населених пунктів, включаючи селища та села (зазвичай у клубах, будинках культури була своя кіноустановка). Так, у селах України загалом існувало 25 тисяч кінозалів. Масове згортання кіномережі, особливо на селі розпочалося ще наприкінці 1980-х, і особливо посилилося у економічно важкі 1990-ті. В результаті повального закриття кінотеатрів, перепрофілювання закладів чи приміщень колишніх кінотеатрів, а нерідко й занедбання й руйнації останніх, мережа кінотеатрів в Україні різко скоротилася (в рази), а у сільській місцевості їх просто не лишилося.

Майже у всіх великих містах Київщини є будівлі кінотеатрів, однак не в усіх куточках області в них демонструють кіно.

У Фастові є Кінотеатр SM Cinema Фастів. Він працює кожного дня без вихідних за адресою Площа перемоги 1 (Палац Культури).

Фастів кінотеатр фото Дмитро Філіпов

У Вишгороді раніше функціонував кінотеатр «Мир», побудований у 1976 році. З  2006 року офіційно ця будівля є Вишгородським (раніше районним, з 2021 року  міським) Центром художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт».  Наразі кінопоказів у місті не відбувається. Також відомо, що у 2016 році місцеві мешканці ініціювали петицію щодо створення кінотеатру у Вишгороді.

Вишгород кінотеатр фото Wikimapia

У Білій Церкві фільми можна подивитися у кінотеатрі ім. Довженка, що розташований за адресою вулиця Ярослава Мудрого, 19/1.

Біла Церква кінотеатр kinobc.com.ua

Як ІА «Погляд» вже повідомляв, кінотеатр у Бучі планують відкрити знову. Ще в 2019 році на засіданні виконкому Бучанської міської ради депутати одноголосно підтримали пропозицію надати дозвіл відділу культури, національностей та релігій Бучанської міської ради на укладання договору суборенди нежитлового приміщення кіно-розважального комплексу «Акваріус» з ФОП Ягудаєв О.І. з метою демонстрації кінофільмів.

Жителі Василькова можуть урізноманітнити своє дозвілля відвідавши кіносеанси в  кінотеатрі «Дружба», що знаходиться у місті по вулиці Шевченка, 6.

В Ірпені, в центрі працює два кінотеатри. Один з них у тому ж приміщенні, де ЕКОмаркет) «Перун», інший  в районі БКЗ (у ТРЦ «Жираф»). Адреси «Перун» у «ЕКО-маркеті» : м. Ірпінь, вул. Соборна, 105-а. «Перун» у ТРЦ «Жираф» : м. Ірпінь, вул. Соборна, 160-б.

фото ІА «Погляд»
фото ІА «Погляд»

За інформацією жірнаістів ІА «Погляду», у Боярці є два кінотеатра, однак вони не працюють більше 15 років. Один з них «Космос» розташований на вулиці Незалежності, 17.

Боярка кінотеатр фото Микола Рибченко

В Обухові кінопокази в останній раз проходили близько 3 років тому. Сеанси відбувалися в будівлі теперішнього Обухівського центру культури і дозвілля. Як повідомили нашим журналістам представники (ОЦКіД), кіно обухівчанам не демонструють, з причин того, що останніх майже немає  у залі. Покази просто нерентабельні.

фото ІА Погляд, Обухів (ОЦКіД)

У Вишневому ж, кінотеатр мережі «Лінія кіно» функціонує за адресою вулиця Київська, 2B.

фото Лінія кіно

У Борисполі триває судова тяганина за місцевий кінотеатр. Бориспільска міська рада виграла судові засідання і вже була готова об’явити конкурс на передання будівлі в оренду для збереження кінотеатру. Але підприємець Валерій Гордієнко звернувся до Верховного Суду із оскарженням про розірвання договору оренди приміщення. Тож судова баталія між містом та приватним підприємцем продовжується, крайніми в цій ситуації, як завжди залишаються звичайні громадяни, які не мають можливості відвідувати якісний кінозал у багатотисячному місті.

кінотеатр в Борисполі, фото з відкритих джерел

Під час перегляду фільмів варто не забувати і про додержання умов карантину.

МОЗ дає детальні рекомендації щодо роботи працівників кінотеатрів та поведінки відвідувачів. Їх мають дотримуватися всі без винятку, щоб стримати поширення COVID-19.

При відвідуванні кінотеатрів відвідувачам необхідно дотримуватися наступних правил:
• розміщення з вільним місцем поруч, попереду та позаду;
• дотримання маскового режиму;
• розміщення групи до 4 осіб у перших рядах;
• дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Для працівників:
• вимірювання температури у працівників перед початком роботи;
• тимчасове відсторонення осіб з груп ризику;
• дотримання маскового режиму;
• регулярне миття рук та обробка дезінфектором;
• достатні для прибирання та дезінфекції інтервали між сеансами;
• рекомендовано безконтактний контроль вхідних квитків;

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.