Новини
Україна
Анонси
Новини світу
За кордоном

Czech-In – новий проект про історію Чехії: старт уже в цю неділю


Організатори – "Історична Правда" та Чеський центр у Києві На сайті в рубриці "Czech-in" щомісяця публікуватимуться статті про чеське двадцяте століття.

Czech-In триватиме два роки і розповість про 24 головні миті чеської новітньої історії. Протягом наступних двох років заплановано опублікувати понад 20 статтей про новітню історію Чехії, автором яких, як і автором проєкту, є Радомир Мокрик, науковий співробітник Інституту східноєвропейських студій філософського факультету Карлового університету в Празі.

«Логіка проекту проста – історія взаємовідносин України і Чехії достатньо вивчена. Водночас в історії Чехії є багато подій і людей, які заслуговують на окрему увагу і часто «випадають» з нашого поля зору. Тому протягом двох років я поступово розповідатиму про Масарика (старшого і молодшого), Едварда Бенеша, Мілана Кундеру, Вацлава Гавела, Яна Палаха, «Мюнхенську зраду», Празьку весну, «Нормалізацію» і багато чого іншого. Обіцяю викопати в чеських архівах багато цікавого. Перший текст з’явиться на Історичній Правді вже цієї неділі – в 30-ту річницю початку Оксамитової революції», анонсував проєкт на своїй Фейсбук-сторінці Радомир Мокрик.

«Історична правда» деталізувала, що в першій статті буде викладена хронологія та логіка подій падіння комунізму в Чехословаччині та прихід до влади Вацлава Гавела. «Історичні та культурні зв'язки України та Чехії є загальновідомими: від українських академій та університетів, які діяли в Чехословаччині в міжвоєнний період, крізь Празьку поетичну школу і до драматичних подій Празької весни 1968 року. Водночас, при акценті на "українських" слідах в історії Чехії, подекуди недостатньо уваги приділяється історії самої Чехії, чеським визначним діячам та віховим подіям», йдеться в повідомленні.

Також повідомляється про наступну статтю: «У грудні готується стаття про Йозефа Тоуфара та "Чігоштське диво", подію, яка стала одним з мотивів для переслідування церкви комуністичним режимом на зламі 40х - 50х років. Сам Тоуфар був фактично закатований співробітниками служби безпеки і став одним із символів самопожертви за віру».

У межах проєкту заплановане оприлюднення документів та фотоматеріалів з архівів Чехії, анонси подій, пов'язаних з історією країни.