Новини
Спорт
Суспільство
Неолімпійські види спорту
Київ

Чиновники вибачилися перед незрячим спортсменом

05.08.2020 Микола Коберський 0

Спортсмену Руслану Рубелю дозволять відвідувати басейн «Олімпійського стилю» й нададуть особистого інструктора.

Фото https://elements.envato.com/

Незрячий спортсмен Руслан Рубель отримав вибачення від Міністерства освіти і науки України та Національного університету фізичного виховання та спорту України, за те, що його не пустили до басейну спортивного комплексу «Олімпійський стиль», котрий належить цьому закладу, повідомляє «Громадське».

На такий крок чиновники пішли після того, як відбулася зустріч в.о. міністра Сергія Шкарлета та ректора НУФВСУ Євгенія Імаса, де були остаточно з’ясовані обставини інциденту, що стався, й оформлено протокол роботи персоналу комплексу.

Відповідальні керівники домовилися, що Руслану Рубелю відтепер дозволять відвідування басейну «Олімпійського стилю», а також призначать особистого інструктора.

Причина відмови спортсмену відвідувати басейн спорткомплексу «Олімпійський стиль» була така: «незрячому в басейн не можна», бо це «об’єкт підвищеної небезпеки». Хоча Рубель зазначає, що до цього чотири роки відвідував різні басейни й жодних проблем ніде не виникало.  

Зазначимо, що у Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод є стаття 14, яка забороняє дискримінацію статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, належності до національних меншин, майнового стану, народження або за іншою ознакою.

Раніше ми повідомляли, що до цьогорічного складу журі Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини ввійшло кілька представників України, в тому числі й режисер, письменник та сценарист Олег Сенцов.

Як писав «Погляд», Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA шукає волонтерів.