Новини
Вишгород
Бровари
Здоров'я

Чим відділення екстреної медичної допомоги відрізняються від приймальних відділень?


Медична сфера Київщини:  керівництво області поцікавилося, як модернізуються лікарні у Вишгороді і Броварах.

Фото з Фейсбук-сторінки Василя Володіна

Сьогодні, 30 грудня, у Вишгородській та Броварській лікарнях побували гості з інспекцією – цікавилися оновленням приймальних відділень лікарень. Про це повідомив голова Київської обласної держадміністрації Василь Володін на своїй Фейсбук-сторінці.

Фото з Фейсбук-сторінки Василя Володіна

«Цьогоріч Президент України Володимир Зеленський і Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов дали нам важливе завдання модернізувати приймальні відділення області. Як у нас просуваються справи, сьогодні продемонстрували заступникові міністра розвитку громад та територій Івану Лукері. Разом із ним проінспектували роботу приймальних відділень Вишгородської ЦРЛ і Броварської клінічноі лікарні. До речі, обидва медзаклади ввійшли в перелік госпітальних баз, де лікують хворих на COVID-19. Констатую, що приймальні відділення відремонтовані за всіма сучасними нормами. У Вишгороді роботи успішно завершили. У Броварах потрібно вдосконалити деякі моменти», зазначив Василь Володін.

Фото з Фейсбук-сторінки Василя Володіна

І розповів, що ще належить отримати від МОЗ України необхідне медичне обладнання, і тоді  приймальні відділення запрацюють на повну потужність.

Про те, чим відрізняється оновлене приймальне  відділення від колишнього, і яка була необхідність у недешевому оновленні, раніше розповідав генеральний директор Вишгородської районної лікарні, заслужений лікар України Іван Клюзко. Він пояснив, що лікарня збудована 30 років тому, і нині навантаження на її виробничі потужності зросло. Адже, згідно розрахунку, лікарня має надавати медичну допомогу приблизно 200 тисячам населення. До того ж, у «старому» приймальному відділенні не було  сучасного  обладнання, немає боксів для пацієнтів з підозрою на інфекційну хворобу, тощо. Та ще й рентгенологічне відділення розташоване у дуже незручному для пацієнтів місці.

Фото з Фейсбук-сторінки Василя Володіна

Втім, справа не лише у придбанні нового обладання.  Не в зміні назви – нині відділення називається не приймальне, а відділення екстреної медичної допомоги  

Є різниця у самій суті роботи.

Відділення екстреної медичної допомоги  розраховане насамперед для пацієнтів з екстреною патологією. Це політравми,інфаркти, інсульти, тощо.

«Це такий сортувальний підрозділ, куди одночасно може приїхати 3-4 бригади екстреної медичної допомоги з пацієнтами, ми повинні прийняти хворих і за короткий час провести всі необхідні обстеження. Далі хворий має поступити у профільне відділення з повним пакетом обстеження, яке чітко вказує на його діагноз. А пацієнтів з підозрою на інфекцію розмістять у спеціально обладнаній палаті. Це стосується і пацієнтів з підозрою на коронавірус. До того ж, приміром, якщо поступить хворий з гострим інфарктом, маємо швидко провести діагностику і протягом години його транспортувати у спеціалізований медичний заклад для надання ендоваскулярної хірургічної допомоги», зазначив Іван Клюзко.

Фото з Фейсбук-сторінки Василя Володіна
Фото з Фейсбук-сторінки Василя Володіна

Як повідомляв «Погляд»,

Також «Погляд» інформував, що

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.