02.07.2018
Ігор Швець 0
2 липня пройшло засідання виконавчого комітету Ірпінської міської ради. Як і очікувалося, кошториси від “Ірпіньжитлоінвестбуду” — знову під грифом “цілком таємно”. А родинні зв'язки, що поєднують ірпінських можновладців, чомусь не вважаються конфліктом інтересів у розподілі та освоєнні коштів.
Корупційні “дурниці”
Першим питанням було затвердження регламенту роботи виконкому. Це пов'язано зі змінами чинного законодавства про корупцію — так званий конфлікт інтересів.
Головуючий — мер Ірпеня Володимир Карплюк — не зміг стриматися і “запалив усю малину”. Міський голова звернувся до члена виконкому Сергія Пащинського: мовляв, коли говорять про корупцію, він згадує про 55 листів.
У них писалося, що згаданий підприємець сам собі розподіляє кошти. Напевне, мер мав на увазі гроші з бюджету, передбачені на різні ремонтні роботи, які проводилися у місті фірмами, до яких причетний цей член виконкому.
Карплюк наголосив, що Сергій Пащинський не працює у виконавчих органах ради, ніколи не голосував за розподілення коштів. За словами посадовця, це та історія, коли “некомпетентні активісти та журналісти щось пишуть, а нам треба дві тонни паперу витратити на відповіді”.
“Якщо в активістів чи журналістів є питання — прийдіть, ми вам усе пояснимо. Щоб кошти, які можна виділити на місто, не витрачалися на папір до прокуратури”.
Також Карплюк попросив начальника фінансового управління Євгенію Данилюк підрахувати кількість відповідей, які надано міською радою до правоохоронних органів за минулий рік. Мовляв, щоб знати, скільки коштів витрачається на “дурниці”.
Контракти без тендерів
Варто нагадати меру, що члени виконкому затверджують і кошториси проведення різних робіт чи заходів. Тому вони покликані фактично контролювати питання раціонального розподілення та використання бюджетних грошей.
Забув Карплюк і про родинні зв'язки, що поєднують Пащинського, його сина Олександра (депутата Ірпінської міськради) та іншого члена виконкому — заступника міського голови Лідію Михальченко, яка останньому є тещею.
Прокуратура повідомила Михальченко про підозру у вчиненні низки кримінальних правопорушень. Термін розслідування збігає восени.
На офіційному порталі аналітики Business Intelligence ProZorro оприлюднено інформацію, що виконавчий комітет Ірпінської міської ради з вересня 2016-го до червня 2017 року уклав без тендерів 12 контрактів на реконструкцію міста загальною вартістю 17,4 млн грн з двома фірмами — ТОВ “Б.І.І.А.К.” та МПП “Спортивно-технічний клуб “Сона”.
Сергій Пащинський фігурував серед їх співвласників. А його син Олександр у передвиборчій біографії вказав, що працює юристом на фірмі “Б.І.І.А.К.”. До речі, до Ірпінської міської ради він прийшов від промерської партії “Нові обличчя”.
Зростає плата у музичних школах
Унаслідок перерозподілу видаткових коштів державного бюджету, зокрема передбачених Міністерством охорони здоров'я на 2018 рік, Ірпеню надійде понад 5,6 млн грн.
Субвенції розподілені на первинну та вторинну медичну допомогу. На первинну місту довели лише на І півріччя. Згадана сума унаслідок перерозподілу — на період липень-вересень. Потім буде черговий етап. Це пов'язано з процесом об'єднання територіальних громад.
Серед інших актуальних питань — підвищення плати за навчання у музичних школах Ірпеня та Коцюбинського, які відвідують відповідно 450 і 82 дітей. Вона зросте на 16%.
Кошти на Творчий дух, набережну та школу
Секретні кошториси від “Ірпіньжитлоінвестбуду” стосувалися озеленення скверу Творчого духу по вул. Соборна, будівництва систем поливу, освітлення, малих архітектурних форм, облаштування газону на набережній по вул. Підгірна.
А також капітального ремонту мереж електропостачання та інженерних мереж у школі №17.
Конкретні цифри керівник згаданого комунального підприємства Ігор Дворніков так і не назвав — обмежився лише переліком робіт.