Новини
Україна

Роль жінок в українському суспільстві: результати соціологічного опитування


Нещодавно, у лютому 2020 року, соціологічна група "Рейтинг" оприлюднила результати опитування "Роль жінки в українському суспільстві".

Результати опитування, проведеного 21-25 лютого 2020 року, продемонстрували, що майже 40% опитаних українців переконані, що жінок замало представлено у політиці, 30-35% – вважають, що їх недостатньо в правоохоронних органах та науці, 26% – в армії, 19% – в бізнесі.

Натомість близько третини опитаних вважають, що жінок забагато представлено у медицині та освіті. Цікаво, саме жінки, а не чоловіки, частіше зазначали про недостатню представленість жінок у силових органах, політиці, науці та бізнесі.

Також близько половини респондентів погоджуються із твердженнями, що в Україні сьогодні бракує партії, яка представляє інтереси жінок, а також з тим, що жінки недостатньо представлені в Уряді, Верховній Раді та місцевій владі. Зі згаданими тезами частіше погоджувалися представники старшого покоління та жінки.

82% опитуваних підтримують те, що жінки йдуть у політику. 12% – протилежної думки.

Фото - pershyj.com

Опитані найчастіше погоджувалися з тим, що для ефективної роботи народним або ж місцевим депутатом стать не має особливого значення. Натомість, незважаючи на те, що відносна більшість погоджувалися, що ефективно виконувати вибраних посад у державі  можуть як чоловіки, так і жінки, все ж таки дещо частіше опитані зазначали, що ефективними тут будуть  чоловіки. Цікаво, що у статевому розподілі у цих питаннях не фіксувалося великої різниці у відповідях представників обох статей.

Найбільш впізнавані серед жінок народних депутатів є Юлія Тимошенко (її знають 97% опитаних) та Наталя Королевська (знають 76%). Юлії Тимошенко довіряють 28%, Наталі Королевській – 20%. Ірину Геращенко знають 66%, довіряють їй – 21%. Інших жінок - народних депутатів знають менше 60% опитаних.

Розподіл гендерних ролей: на думку опитаних частіше у їхній сім’ї (парі) жінка готує їсти (64%). Лише близько чверті зазначили, що ця роль у їхньому союзі поділена порівну. Обов’язки з виховання дітей та заняття господарськими справами також, на думку опитаних, покладені на жінок (52% та 43% відповідно). Водночас стосовно виховання дітей на відміну від господарських справ, опитані дещо частіше зазначали, що ця роль поділена у їхній парі порівну.

Головування в сім’ї (парі) дещо частіше покладається на чоловіків – такої думки дотримуються 39%, стосовно жінок так вважають 29%, і порівну розділяють цю роль також 29%. Більше половини опитаних вважають, що в їхній сім’ї (парі) більше заробляє саме чоловік, 23% – такої думки про жінок, 17% – вважають, що обидва заробляють приблизно однаково.

З 2015 року спостерігається поступове зменшення кількості тих, хто вважає, що готуванням, господарством та вихованням дітей частіше займається жінка.

Абсолютна більшість опитаних погоджуються з твердженнями, що найважливіше завдання жінки - дбати про дім та сім’ю (83%) та те, що найважливіше завдання чоловіка – це заробіток грошей (75%).

З твердженням, що жінки не мають відповідних знань та навичок для того, щоби займати відповідальні посади у політиці не згодні майже дві третини опитаних, згодні – чверть.

Сукупна кількість опитаних віком від 18 років і старше - 2000 респондентів, вибірка репрезентативна.

Фото з відкритих джерел.