Новини
Україна-суспільство

Чому для селян корови стали предметом розкоші?


Упродовж останніх років кількість корів у селах зменшилась втричі – тримати їх просто невигідно.

Збут молока дрібних українських фермерів став проблемою. Витрати на ведення господарства нерідко перевищують заробіток. Про це повідомляє ТРК Аверс.

"Дотацію я отримувала ще у 2018-2019 роках. Мені ніхто тепер не дзвонить, вже два роки не получаю нічого. Друга проблема – збут. Молоковози не приймають, бо їм невигідно. То молоко здавати їздимо на фермерські ринки", – цитує видання Надію Скрицьку із села Буків Луцького району.

Звісно, не усі аграрії мають можливість продавати молоко на ринку, а заготівельники купують вкрай дешево. Також фермери стверджують, що аграрний сектор нині мертвий. Селяни масово виїжджають за кордон.

«В маленьких населених пунктах стикнулися з тим, що немає куди збувати молока. Приймальні пункти зникають», – коментує голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Руслан Хомич.

Повідомляється, що селяни повністю залишаються без місця, де можна збути молоко хоч за невелику ціну. Для людей - це єдині гроші, тому що у населених пунктах робочих місць майже нема.

Тож дрібні господарства вкрай потребують допомоги, а саме у відновлені збуту молока у віддалених селах за "нормальними" цінами та в облаштуванні торгових місць для селян. Також для фермерів необхідно організувати землю під випас рогатої худоби та виплачувати дотації з держави на утримання поголів'я.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що в Україні невпинно зменшується поголів’я худоби. Чисельність великої рогатої худоби знизилася на 6,2% у порівнянні з минулим роком. Скорочення поголів’я великої рогатої худоби відбулося у всіх без винятку регіонах.

Саме тому спостерігається стрімке зростання цін на продукти тваринного походження. Підвищення показників стосується й інших видів м’яса, ковбасних виробів, молока та молочних продуктів.

Також ми писали, що в українських господарствах скоротилось не тільки поголів'я корів, а й інших тварин та птиці.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: pixabay