Черговий антирекорд: Україна готується до другої хвилі коронавірусу
Кількість нових хворих на COVID-19 за добу в Україні зростає ось уже протягом останніх двох тижнів. Так, 26 червня МОЗ повідомило про 1109 випадків, виявлених за минулу добу. Зважаючи на це, в Україні розпочалась підготовка до другої хвилі спалаху захворюваності в країні.
Про це проінформував на щоденному брифінгу 26 червня міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За його словами, найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській області (209) та в місті Києві (113), а різкий ріст інфікування коронавірусом по всій країні країні пов’язаний передусім з ігноруванням громадянами рекомендацій МОЗ. Варто лише дотримуватись простих правил: вдягати маски у закритих приміщеннях (транспорті, супермаркетах або там, де є скупчення людей), дотримуватись соціальної дистанції та користуватися антисептиками.
Виконання цих нескладних рекомендацій зменшить ризик інфікування і як результат – показник летальності від ускладнень коронавірусної хвороби, який на сьогодні в Україні складає 2,6%. Найбільше померлих наразі в Чернівецькій області (178 випадків), Львівській (126 випадків) та в Києві (102 випадки). Для прикладу, у Німеччині смертність від коронавірусу складає 4%, у США – 5%, у Франції – 18%, в Іспанії – 9,5%.
Цікаво, що Україна, незважаючи на відносно невелику кількість офіційно зареєстрованих випадків COVID-19 (41 117) у порівнянні з іншими світовими антилідерами (США –2 млн 422 тис., Бразилія – 1 млн 228 тис., Росія – 619 тис., Індія – 490 тис.), потрапила до 11 країн Європи, в яких вірус поширюється дуже швидко.
Так, за словами керівника ВООЗ в Європі доктора Ганса Клюге, до списку країн зі швидким поширенням COVID-19 увійшли Україна, Азербайджан, Албанія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Казахстан, Косово, Киргизстан, Північна Македонія, Молдова і Швеція. «Якщо ігнорувати новий спалах, це знову може поставити медичні системи на межу витривалості», – наголосив Клюге. Крім того, більшість європейських країн ще не подолали першу хвилю коронавірусу.
«Виходячи з цифр захворюваності кожного дня й аналізуючи по різних регіонах, як розповсюджується хвороба і заповненість ліжок, звичайно, ми готуємось до розгортання лікарень другої хвилі, – зауважив міністр Степанов. – На сьогоднішній день по всій країні у лікарнях першої хвилі є 23 тисячі ліжок, з них зайняті близько 4 тисяч. Ситуація різна по регіонах, найбільш напружена в Чернівецькому й Закарпатському регіоні, де заповненість ліжок хворими на коронавірусну інфекцію складає понад 50%. Тому по регіональному принципу ми готуватимемось до розгортання лікарень другої хвилі».
За його словами, якщо тенденція до зростання госпіталізації у країні зберігатиметься, то місця в лікарнях можуть закінчитись за умови, що у стаціонар щоденно будуть надходити понад 200 хворих на коронавірусну інфекцію.
Також міністр наголосив, що протягом останніх трьох місяців медична система України значно зміцнилась, про що свідчать конкретні показники. Наприклад, було в рази збільшено кількість лабораторій, куди закуповується нове обладнання, проводиться навчання лікарів-лаборантів. Тож і кількість тестувань на COVID-19 зросла з 250-300 до майже 14 тисяч тестів методом ПЛР за добу. Україна також запровадила стандарти лікування хворих на коронавірусну інфекцію, яке демонструє свою дієвість.
Наприкінці брифінгу Степанов повідомив, що з 1 вересня поточного року буде підвищена зарплата усім без винятку медичним працівникам спеціалізованих та високоспеціалізованих медичних закладів. Відповідний нормативний документ, за його словами, вже затверджений.
Читайте у нашому матеріалі, як пов’язані друга хвиля коронавірусу в Україні і вакцинація від грипу.
Цікаве дослідження опублікувала Київська школа економіки (KSE), згідно з яким в Україні понад 150 тисяч хворих на коронавірус, а не 41 тисяча, як подає МОЗ.