Новини
Екологія
Вода
Новини світу

Через зміну клімату одне з найстародавніших міст світу може піти під воду


Олександрія, яка пережила вторгнення, пожежі і землетруси, навряд чи впорається зі зміною клімату.

Міжурядова група експертів зі зміни клімату попередила, що до 2100 року глобальний рівень моря може підвищитися на 0,28-0,98 метра, що призведе до серйозних наслідків для прибережних міст і держав, розташованих в низинах, повідомляє National Geographic.

За словами експертів, в першу чергу у зоні ризику прибережні міста, зокрема, стародавнє місто Олександрія. Розташований в дельті Нілу і оточений Середземним морем головний порт Єгипту дуже сприйнятливий до підвищення рівня моря, викликаного глобальним потеплінням і таненням полярних крижаних шапок.

Підвищення рівня моря загрожує затопленням бідних районів міста і місць археологічних розкопок.

Варто зазначити, що рівень моря в районі Олександрії підвищувався в середньому на 1,8 міліметра щорічно до 1993 року. Протягом наступних двох десятиліть цей показник збільшився до 2,1 міліметра на рік, а з 2012 року він досягнув позначки у 3,2 міліметра в рік.

Згідно дослідженням, що були проведені минулоріч, до 2050 року по дельті Нілу може бути затоплено від 734 до 2660 квадратних кілометрів, що торкнеться 5,7 мільйона чоловік.

Нагадаємо, нещодавно в ООН також попереджали про те, що підвищення температури на 2-3 градуси Цельсія до 2100 року призведе до того, що океан затопить землі, де живуть 280 млн чоловік.