Новини
Україна
Екологія
Вода

Через аномальне потепління Україні загрожує екологічна катастрофа


На думку вчених наша країна невпинно рухається по негативному кліматичному сценарію і щорічно недоотримує 48 кубокилометров води.

Як повідомив «ГолосUA» старший науковий співробітник Інституту водних проблем і меліорації України Михайло Яцюк, Україна належить до малозабезпечених водою країнам світу. Дефіцит кліматичного водного балансу становить 80 мм. Тож Україна рухається по негативному кліматичному сценарієм в плані зростання температури і не збільшення кількості опадів.

Як повідомлялося раніше, ледь не щодня в Україні зникає одна річка. А нещодавно стало відомо, що через аномально теплу зиму в Україні можуть обмежити використання води.

Як зазначив Михайло Яцюк, водність українських річок постійно зменшується. Є дефіцит дніпровських та дністровських водосховищ та загрози, повноцінного функціонування екосистеми Дніпра.

«Протягом року це все може негативно вплинути на врожай. Зниження водозабезпечення території України становить серйозну загрозу, тому для зменшення цієї загрози необхідно приймати комплекс першочергових заходів на державному рівні», – наголосив учений.